rok vydání – 2002
Doporučená cena je 198 Kč

Židovský učenec Jákob se po jednom z masakrů Chmelnického dostává jako otrok do zaostalé vísky v polských horách. Přes těžkou práci a nesnesitelné životní podmínky zde poznává i novou stránku života - přírodu, která ho opět sbližuje a smiřuje s Bohem. Neví sice o osudu své ženy a dětí po pogromu, ale přesto se posléze zamiluje do živočišně temperamentní Wandy, dcery sedláka. Tento osudový vztah rozehrává mistrný vypravěč I.B. Singer na pozadí reality polské společnosti první poloviny sedmnáctého století.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788072034444
ISBN 80--72-03-4-44--8
Počet stran 240
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 12cm x 20cm
Vydání 2002 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (1x)

Názory
čtenářů

Zemková, Bc. Lucie Orit
13. 2. 2013

Otrok – král literatury...

(...) Tuto knihu jsem četla již tolikrát, že bych to nespočítala a jako jeden z mála titulů je pro Otrok ten "na doživotí". Otrok je naprosto excelentní vypravěčský koncert úžasného autora, neopakovatelný a jedinečný. Těžko k tomu co dalšího napsat, stačí se jen začíst.*****

Gabriela C., nehodnoceno
27. 4. 2009

To nejlepší od Singera...

(...) Myslím si, že tato utlá knížka je tím nejsilnějším a nejlepším, co se podařilo Singerovi vytvořit. Ne že by jeho mistrné povídky, famózní romány, nebyly skvělé, ale Otrok je rozhodně THE BEST.

Yveta, Ústí nad Labem nehodnoceno
15. 12. 2003

Vřele doporučuji...

(...) I.B.Singer je skvělý spisovatel. Otrok je první knihou, kterou jsem od Singera četla, ale rozhodně ne poslední. Kniha popisuje detailně a bez skrupulí Polsko v pol. 17. století a postavení Židů v této době. Autor mistrně popisuje opravdovou lásku, bolest, utrpení a násilí páchané na nevinných, ale zároveň odkrývá čistotu duše hlavního hrdiny Jákoba. I když I.B.Singer je židovským spisovatel, pravdivě popisuje zvrácenost a nečistotu konání některých Židů, kteří pravidla zakotvená v Tóře a Talmudu zcela ignorují. Kniha je nádherně napsaná, nenásilně nás seznamuje s židovskou kulturou a má spád.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné