Osamocení 12

rok vydání – 2009
Doporučená cena je 398 Kč

Inteligentní, místy hodně černý humor a dokonale zamotaná kriminální zápletka, jejíž nitky vedou z Moskvy do Jeruzaléma, k lovcům lebek z amazonských pralesů a jejich šamanům kouzlícím s kořenem mandragory i k přísně střeženým kódům egyptských faraónů, jsou hlavní atributy Revazova napínavého románu. Jeho hrdinové se dostanou až do pracovny šéfa vatikánské Svaté Inkvizice (k postavě o to zajímavější, že jí jako reálná předloha posloužil současný Svatý Otec), do nefalšovaného moskevského vězení i psychiatrické léčebny. Nechybí vzrušující milostné intermezzo ani průnik do fantasmagorické dimenze tajné sekty v chrámu vybudovaném z opuštěné stanice moskevského metra.

Kniha získala mezi čtenáři přezdívku „ruská Šifra mistra Leonarda“ kvůli žánrové příbuznosti se světově oblíbeným bestsellerem. Ve skutečnosti „Šifru“ přesahuje stylově i myšlenkově a nabízí pestrý jazyk s bohatou škálou významových rovin, čímž vědomě navazuje spíše než na západní bestsellerovou produkci na kořeny moderní ruské literatury.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025700914
ISBN 978-80-257-0091-4
Počet stran 572
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 16cm x 20cm
Vydání 2009 (1. vydání)
Nakladatel Argo, Triton

Celkové hodnocení

5 (1x)

Názory
čtenářů

dalic
18. 6. 2013

Skvělá konspirace z Ruska!...

(...) Jakmile začnete číst, budete chtít vědět, jak to dopadne. Chytře a inteligentně sepsané dobrodružsví vás pobaví a napne tak, že už knihu neodložíte.

Anonym nehodnoceno
16. 11. 2010

výborná kniha...

(...) Skvělé čtení, které Vás chytne a nepustí.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné