Neviňátka

rok vydání – 2021
Doporučená cena je 338 Kč

V odříznuté zátoce na východě Kanady zůstanou po smrti rodičů osiřelí sourozenci Ada a Evered. Jejich domovem je skalnaté pobřeží nemilosrdně ovládané oceánem, krátká období hojnosti se střídají s až smrtící bídou. Děti mají jen velmi mlhavé představy o světě za hranicemi jejich zátoky a k přežití jim slouží pouze vratká loďka a kusá životní ponaučení, která jim rodiče stihli před smrtí předat - „Čemu se nedá pomoct, to musí člověk vydržet.“, „Každý živý tvor na zemi i v moři se dá zabít a sníst.“ a podobně.
Životy sourozenců podléhají drsnému cyklu ročních období, děti bojují s chabými úlovky, ničivými bouřemi i krutými chorobami, přežívají však díky své odolnosti, vynalézavosti a soudržnosti. Na některé záhady života však tato neviňátka připravena nejsou.

Představte si Útěk do divočiny s dětmi v hlavní roli, vyprávěný hlasem následovníka Williama Blakea s jazykovou vynalézavostí J. R. R. Tolkiena… Hillary Kelly, Vulture

Tohle je výjimečný román s přesně vystiženými emocemi i barvitým líčením přírody, jenž zlehka zkoumá vztah mezi životem a příběhem. Wall Street JournalVydání knihy podpořila Kanadská rada pro umění.

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025736630
ISBN 978-80-257-3663-0
Počet stran 252
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 21cm
Vydání 2021 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Recenze v médiích

magazin.aktualne.cz

Jako Adam a Eva, jenže v bídě. Vyšel román o dvou sirotcích živořících ve srubu

(...) příběh o Adě a Everedovi, sourozencích, kteří od devíti, respektive jedenácti let sami dospívají v nahrubo postaveném srubu, na míle vzdáleném od dalších lidských příbytků či komunit. Novorozená sestřička, matka i otec zemřou rychle za sebou hned na prvních stránkách knihy. Hrdinové se tak jako Adam a Eva ocitnou v jakémsi soukromém ráji. Až na to, že ten jejich obklopuje bída a docela často i hlad.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné