Munkdorf

rok vydání – 2006
Doporučená cena je 259 Kč

Vždy existovali lidé, kteří dokáží vidět do budoucnosti. Právě ti jsou předurčeni k tomu, aby zvolili příhodný čas a svým jednáním ovlivnili světové dějiny vždy tam, kde se o nich rozhoduje: v diplomacii, v bitvách i v těch nejpodivnějších chvílích. Právě takový příběh se odehrává i v Čechách, na dvoře umírajícího císaře Rudolfa II. a vzdorokrále Fridricha Falckého, v předvečer třicetileté války. Ve strhujícím příběhu českého šlechtice a diplomata, který je proti své vůli vržen do víru zlomových událostí, se objevují skutečné i fiktivní postavy středoevropské historie, mnohé souvislosti však sahají až do naší současnosti.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788072038367
ISBN 80-7203-836-2
Počet stran 293
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 14cm x 21cm
Vydání 2006 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

baaba, nehodnoceno
9. 6. 2009

četl a pobavil se...

(...) První tři kapitoly se rozjížděly na můj vkus pomalu, ale pak to byla jízda až do konce. Autor je zjevně znalý doby a historických souvislostí, jež tvoří kulisu napínavému příběhu. Dávám smajlíka s úsměvem.

Praha 4 - Chodov nehodnoceno
9. 8. 2007

Skvělé...

(...) Podle mého názoru není pravda, že by postavy byly nějak ploše zobrazované. Např.hlavní hrdina zápasí s pocitem viny za zradu, a to je silná stránka románu a tak je to i s jinými nejednoznačnými postavami (sedmihradský vévoda).O technické možnosti chodby pod řekou Vltavou nechci polemizovat,nejsem stavař. Kniha je skvělým příběhem a je velká škoda,že je tak málo k dostání.U nás na Chodově v Neoluxoru mi ji prodavačka musela najít. J.Novotný,Praha 4

Adam Šnobl, Praha nehodnoceno
7. 8. 2007

slabé...

(...) Naprosto se ztotožňuji s názorem Zanyho. Historie není zrovna můj obor, přesto mě tu a tam tahaly za oči autorovy vymyšleniny. Železná štola pod Vltavou je sice romantická věc, ale technicky patří spíš do scifi než do historického románu. Hrdinu před uvězněním svléknou do naha a prohledají, přesto má později u sebe tajemný amulet. Hodní hrdinové jsou hodní, zlí hrdinové zlí - rozkazy zásadně 'štěkají'. Kniha má až příliš mnoho 'hollywoodských' momentů na to, aby byla literárně zajímavá. Kniha má možná ambice stát se českou Šifrou, bohužel si z ní vzala především to negativní - ploché a těžko uvěřitelné postavy, mizerný děj a lapsy v reáliích.

robert sluka, město touškov nehodnoceno
27. 7. 2007

super česká šifra...

(...) Nesdílím kritiku Zanyho,která je možná opodstatněná,ale kdyby se hledali chyby v takových románech ,,po šifře,, viz Jantarová komnata,kde se píše že komunisté tady nechali obchodovat v době normalizace uhlobarona,tak by jsme neměli žádný požitek s knih. Cose týče knihy,byla suprová,přečetl jsem ji za necelé dva dny,ale je ostudou že v žádném velkém knihkupectví v praze ji vůbec neměli a to jsi myslím že je velká škoda,protože pomineme-li nějaká fakta,která jsou podle Zanyho nesmyslem,pak tu máme opravdu českou šifru a to je snad pochvala,nemyslíte? Mě se kniha velice líbila,akorát jediný co bych možná změnil, by bylo to že bych se vícekrát vrátil k tomu roku devatenát set osmdesát pět.jinak VŠEM DOPORUČUJI.

Anonym nehodnoceno
19. 7. 2007

potěšení z četby...

(...) Zcela souhlasím s uvedenými názory. Kniha se mi natolik líbila, že jsem slídil v edičním plánu Arga, jestli náhodou Jan Zenkl nenapsal něco nového.

Markéta, Praha nehodnoceno
19. 12. 2006

Velmi dobré čtení...

(...) Všem milovníkům historických románů s dávkou dobře propracované fikce můžu pouze doporučit.Dobrá práce pane autore.Moc díky za příjemné chvíle u vaší knížky

Veronika Svobodová, Kralupy nad Vltavou nehodnoceno
16. 11. 2006

Skvěle udělaná fikce...

(...) Autor kombinuje skutečné historické události s fiktivními způsobem,až z toho mrazí. Existovala vůbec někdy ta chodba pod Vltavou? Ve svém žánru kniha patří k tomu nejlepšímu v poslední době.

Petr Vlášek, Praha nehodnoceno
31. 10. 2006

česká Šifra mistra Leonarda...

(...) Včera jsem zakoupil a dneska mám přečteno. Ze začátku trochu při zemi ale pak super!! Doporučuju.

Miron, Mnichovice nehodnoceno
26. 8. 2006

četl jsem rukopis – velmi dobré...

(...) Honza je člověk s velmi dobrým historickým přehledem a zároveň velmi bujnou fantazií. Četl jsem původní návrhy i rukopis a musím říci, že mě překvapil velmi dobrou úrovní . Těším se, až si budu moci přečíst tištěnou verzi a co vše se v příběhu změnilo pod rukama editorů :-)

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné

Další knihy od tohoto autora

Tento autor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.