Modlitba za Owena Meanyho

rok vydání – 1999
Doporučená cena je 348 Kč

Vydání v pořadí sedmého románu amerického spisovatele Johna Irvinga, autora světově proslulého bestselleru Svět podle Garpa, vypráví příběh prazvláštně nadaného chlapce Owena Meanyho, posmívaného mezi svými vrstevníky, ze kterého se však posléze stává mladík nebývalé autority, prorok, jenž prožívá absurdní novodobou paralelu s životem Ježíše Krista.

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788072031191
ISBN 80--72-03-1-19--8
Počet stran 622
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 11,5cm x 20cm
Vydání 1999 (2. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

4,5 (6x)

Názory
čtenářů

chromos
22. 6. 2015

KAPITÁLKY...

(...) NEJSPÍŠ SI ŘÍKÁTE, CO JSEM TO ZA MAGORA, KDYŽ PÍŠU RECENZI SE ZAPNUTÝM CAPS LOCKEM. AŽ BUDETE ČÍST KNIHU, POCHOPÍTE. AUTOR TOTIŽ VYBAVIL TITULNÍ POSTAVU MIMO JINÉ I TÍMTO DAREM. PRVNÍ POLOVINA KNIHY JE JEŠTĚ JAKŽ TAKŽ SNESITELNÁ, ALE POSTUPNĚ SE HLAVNÍ HRDINA ROZPOVÍDÁVÁ A MONOLOGY KAPITÁLKAMI NA ČTYŘI STRÁNKY V ŠESTIPALCOVÉ ČTEČCE NEJSOU VÝJIMKOU. TO SE OPRAVDU NEDÁ ČÍST! DO BUDOUCNA SE MOHU JEN MODLIT, ABYCH SE NESETKAL S POSTAVOU, KTERÁ SE NAPŘÍKLAD BUDE VYJADŘOVAT POZPÁTKU.

ÚRYVEK Z KNÍŽKY…

"Nemůžu to číst!", stěžoval jsem si tehdy s pláčem Owenovi. "Je mi fuk, o čem to je; já to číst nebudu a hotovo!" prohlásil jsem.

… TO VYSTIHUJE NAPROSTO PŘESNĚ!

Matiášová Iva
30. 11. 2013

Lidská...

(...) Owen, Garp, Homer.. všichni Irvingovi hrdinové v sobě mají tolik obyčejné lidskosti a syrovosti a zárověň něco, co je nad nás ostatní povznáší. Owen je jedna z nejzajímavějších postav, kterou jsem kdy v knize potkala. Musíte ho mít rádi. A skoro celou knihu se za něj opravdu modlíte.

Saša
25. 8. 2012

Kniha nad kterou se pořádně zasmějete, ale přijde i nějaká ta slza...

(...) Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy přelouskal. Stejně jako v Garpovi, velice dobře vyprávěný příběh se spoustou humoru a lidskosti. Opravdu vřele doporučuji. Sám jsem na vážkách zdali Owen Meany nebyl ještě lepší než Garp.

Honza
9. 8. 2012

John Irving v nejlepší formě...

(...) Je to moje nejoblíbenější dílo J. Irvinga a jedna z nejkrásnějších knih, co jsem kdy vůbec četl. Owen Meany je neuvěřitelně zvláštní postava a vybočuje i z těch ostatních podivných postav okolo něj. Přesto je to velmi lidský a uvěřitelný příběh.

Martin
25. 7. 2012

Skvělá kniha...

(...) Od téhle knižky jsem se nemohl odtrhnout a byla perfektní až do poslední věty.

Anonym nehodnoceno
27. 12. 2010

Výborná....

(...) Četla jsem téměř všechny Irvingovy knihy, které vyšly v češtině. Tuto považuji za jednu z nejlepších, vedle Svět podle Garpa, Pravidla moštárny a Rok vdovy. Je tam vše, co v jiných jeho knihách: humor, něha, tajemství, melancholie, smrt, víra, téma vykoupení, oběti, sex, politika, náboženství atd. ... ale to vše ještě nějak z laskavějšího a čistějšího úhlu pohledu dětí a pak dospívajících, posléze mladých lidí, kteří ještě tak úplně nezabředli do cynismu pohledu dospělých a světaznalých. ...

Blanka, Tábor nehodnoceno
22. 2. 2010

zážitek…....

(...) Teď o víkendu jsem Modlitbu dočetla. Podepisuji všechno, co napsali diskutující přede mnou. Po přečtení jsem se ještě vrátila k pasáži, která se zpočátku nezdála tak stěžčjní pro děj - vánoční představení a datum na náhrobku -,abych si to vychutnala tak, jak to autor chtěl asi sdělit. Tuto knihu číst byl pro mě opravdu zážitek !!!

Honza, nehodnoceno
18. 5. 2008

Gives me the SHIVERS!...

(...) Tahle geniální knížka se mi dostala do rukou celkem náhodou - potřeba zlepšit si angličtinu mě donutila zajít do anglického knihkupectví a vybrat si knihu alespoň od trochu známého autora. Má volba padla právě na Prayer for Owen Meany, ani ve snu mě však nenapadlo, jaký dojem na mě zanechá..Geniální hloubka příhěhu, uvěřitelnost a propracovanost postav a síla s jakým kniha spěje k tragickému konci mě naprosto dostaly...Owen Meany je pro mě naprosto úžasným dílem, ke kterému se určitě ještě dlouho budu vracet...

Terezka, nehodnoceno
23. 9. 2007

Výborná!...

(...) Opravdu ve Vás zanechá silný a dlouhodobý zážitek. Všechny knihy J. Irvinga jsem si koupila, jelikož se k nim hodlám vracet. Pravda, pět hvězdiček je málo.

hejzl@centrum.cz, Klecany nehodnoceno
18. 7. 2007

Hloubka duše...

(...) Nejde jen o příběh - podoba přátelství, jeho hloubka, lidská sdílnost zde jde do neuvěřitelných hloubek. Je to příběh, který má duše ráda, protože je neobyčejný, tajemný a důkladný. Staví na drobnostech lidského života, které v důsledku mají nesmírnou váhu. Snad jediné, co malinko ruší (ale nepatrně, ani se mi ta poznámka nechce psát!), je dost informací, ve kterých nemá našinec přehled (trocha americké politiky a historie). HLAS OWENA MEANYHO MI BUDE V HLAVĚ REZONOVAT JEŠTĚ HODNĚ DLOUHO!

brno nehodnoceno
9. 12. 2006

jedinecna...

(...) Irvinga jsem nikdy necetla a tato kniha se mi dostala do rukou uplne nahodou,uz je to asi tri roky,ale skutecne jsem ji cetla jednim dechem,nemohla se od ni odtrhnout a predevsim -pri cteni jsem citila zvlastni mrazeni,jako bych si rikala: vzdyt tohle ja znam,jasne,jako bych se sama ocitla v deji.nedokazu presne popsat ty pocity,nikdy predtim ani potom jsem to nezazila,jako by byl Owen,kdyz jsem knihu cetla (a jeste i dlouho po docteni),jako by byl se mnou,stal nebo sedel vedle me,mluvil na me.. pripadam si jako blazen,obcas kdyz si na tu knihu vzpomenu,citim skoro strach..ale moc me to k ni tahne,to se mi s zadnou knizkou vazne nikdy nestalo,fakt vyborna kniha

Zdenka, nehodnoceno
20. 11. 2006

nejlepší!!...

(...) Jednoznačně nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla!!! Jedním dechem od začátku do konce...

Martin, Praha nehodnoceno
29. 10. 2006

5 hvězdiček je málo...

(...) Velmi obdivuji Irvingovu imaginaci. Skvostně vystavěný děj, košatý jak se na Irvinga sluší, s tragickým koncem, jenž, ač předznamenán od začátku knihy, stejně zasáhne něco tam uvnitř vás... 5 hvězdiček je málo, kdyby to šlo, dal bych víc.

Vrata K., Brno nehodnoceno
3. 7. 2006

Bezvadna...

(...) Knizka je naprosto skvela!!

j.ro@centrum.cz, nehodnoceno
28. 4. 2005

Četla jsem...

(...) knížku už několikrát a pokaždé v ní nacházím něco nového a pokaždé jsem stržena dějem i myšlenkovou hloubkou. 100% nejlepší Irvingova knížka (četla jsem všechny co u nás vyšly každou víc než 2x)

Thora, HK nehodnoceno
18. 2. 2004

Jasně nejlepší Irvingova kniha...

(...) Skvělý napínavý příběh a úžasná zápletka vás donutí číst tuto knihu doslova jedním dechem a donutí vás přemýšlet o životě. P.S. Ježíšek Franta je nejlepší!:)

i002449
30. 7. 2003

Kniha, která pohladí na duši...

(...) Je to knížka tak milá a pěkná jako Ježíšek Franta na jejím přebalu.

Praha nehodnoceno
25. 7. 2003

Jedním slovem dokonalé...

(...) souhlasím s předchozím čtenářem. Knížka nemá chybu. Ještě dlouho o ní člověk přemýšlí!!! Myslím, že je to Irvingova nejlepší kniha.

raven79atlas.cz, Brno nehodnoceno
7. 7. 2003

Výborné je slabé slovo…...

(...) naprosto fantastická knížka s úžasným dějem, propracovaným schématem vyprávění a neuvěřitelným rozuzlením. Rozhodně duchovně obohatí každého čtenáře, který si potrpí na náročnější literaturu, po jejímž přečtení zůstává ještě velmi dlouho silný dojem po těle i na duši.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné