Magie a manipulace mysli

rok vydání – 2007
Doporučená cena je 359 Kč

Derren Brown (1971) je britský psycho-iluzionista, který nevěří na paranormální jevy. Studoval práva a germanistiku v Bristolu a k hypnóze ho inspirovalo představení hypnotizéra Taylora. Začal se sám hypnózou zabývat a vystupoval po barech. Na Vánoce roku 2000 běžel v britské televizi pilotní díl jeho pořadu Magie a manipulace mysli, který se velmi rychle stal hitem. Brown od té doby vydal tři knihy, dobýval USA na turné za účasti odborníků, kteří měli posoudit, zda je podvodník nebo ne, hrál v televizi naživo ruskou ruletu a vystupoval po celé Británii. V roce 2006 získal cenu Laurence Oliviera za nejlepší zábavní show. Dělal všechno, aby se mediálně zviditelnil, a vydělal dost peněz, aby na jejich vydělávání už nemusel myslet. V knize naznačuje některé své techniky, popisuje metody manipulace mysli, napovídá, jak se naučit „číst“ chování lidí, důkladně probírá umění hypnózy, vysvětluje alternativní medicínu jako placebo efekt a věnuje se také zábavnímu průmyslu kolem magie.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788072039425
ISBN 978-80-7203-942-5
Počet stran 305
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 16cm x 24cm
Vydání 2007 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

3 (2x)

Názory
čtenářů

Martina Horníková, email: Martinka.girls@seznam.cz, web: http://superhoolkaa.blog.cz, Tachov nehodnoceno
23. 6. 2011

Můj názor na knihu...

(...) Trochu jsem váhala, jestli tuto knihu označit jako dobrou nebo výbornou, nevím, jsem teprve na začátku četby. Mamka ji koupila teprve včera, když jsme jely do Prahy. Každopádně je zajímavá, jen mi v mnohém dělá chaos a někdy jí nerozumím. Nevím, jak se vypořádat s Derrenovým přesvědčením o existenci pravděpodobnosti, nevěřím totiž v náhody. Můj vztah k magii je docela silný, věřím i v nadpřirozeno, a to už od osmi let. Takže mě trošku rozhodilo, když jsem se dověděla, že Derren na nic podobného nevěří. Nevím, jak se dá pravděpodobnost skloubit s hypnózou. Ale asi tomu ještě moc dobře nerozumím. Nemohl by mi to někdo vysvětlit? Kniha je docela silná, takže její přečtení odložím na letní prázdniny. A zřejmě se začnu učit hypnóze... :-) Jsem trochu zmatená, přesto knihu označuji za dobrou :-)

Patrik, Beroun či Moravský Beroun
12. 2. 2010

využití...

(...) Darrenova kniha je opravdu nejlepší kniha co jsem kdy četl, je to má jediná kniha která mě opravdu baví přečíst. Nebudem jsi nalhávat, že knížky co jsme četli byli poučné a zábavné. Tuto knihu čtu opravdu všude v autubuse, ve škole obzvlášt při hodině chemie která trvá 2 hodiny, ve vaně atd. Ale to už ješ jedno. Tato kniha mě mnohé naučila a pořád učí, obzvlášt když máte tátu psychologa.

Martin Šafařík, Louny nehodnoceno
4. 8. 2009

Super kniha jež otevře mysl...

(...) Velice úžasná kniha. Obzvlášťe kapitola pro zlepšení paměti - po chvilce budete plni úžasu co dokážete! Autor vysvětluje velice srozumitelně zákonitosti hypnózy, sugesce a pod. Konečně někdo přinesl světlo na zem. Navíc je kniha napsána velice zábavnou formou, takže vědomosti nabíváte s radostí:-). Je veliká škoda, že nám p. Brown nechce poskytnout ze svých znalostí více :-(.

Ivo Minařík, Praha nehodnoceno
30. 7. 2009

Špičková skeptická kniha...

(...) Četl jsem to na jeden zátah s výjimkou pasáže o zlepšování paměti - ne, že by nebyla zajímavá, ale vyžaduje pravidelný trénink a já knihu četl spíš jako beletrii. Podložené, dobře napsané, každému doporučuji. (A to i zapáleným zastáncům homeopatie a telepatie, kteří si budou muset utřídit argumenty pro svá tvrzení.)

Honza Č., Praha nehodnoceno
19. 5. 2009

Dobrý začátek...

(...) Je to super knížka.Výborně se čte. Já si tu knížku koupil proto, že jsem viděl v televizi na ČT1 (2006) nějaké videa s Derrenem.Napadlo mne, že bych se něco z jeho profese mohl naučit.A ono to funkuje. Opravdu tuto knihu doporučuji.Dávám 10/10 bodů

Jirka, nehodnoceno
2. 5. 2009

Prima...

(...) Na knihu jsem dostal tip od sveho kamaráda, kvantového fyzika a musím říci, že mne opravdu mile překvapila. Kniha je velmi dobře napsaná a srozumitelnou formou představuje i vědečtější pohled na věc.

meccc@seznam.cz, Praha nehodnoceno
15. 4. 2008

Darek...

(...) Knihu jsem zakoupila jako dárek příteli. Po přečtení pár stránek prohlásil, že nemůže přestat číst, je z ni nadšený. Čte ji pomalu i za chodu :) Já zatím přečetla pár stránek a nutno říct, že se mi taky nechtelo přestávat se čtením...ale holt si musim počkat jako druhá v pořadí:) Eithne: Nesnašíte lidi, co odsuzují věci, o kterých vůbec nic nevědí? V tom případě se asi zrovna ráda mít nebudete :)

radek, Praha nehodnoceno
15. 1. 2008

Zajímavá kniha...

(...) Knihu jsem přečetl hned 25.12. 'na jeden zátah'. Od té doby jsem určité pasáže četl již několikrát. Mám rád lidi, kteří jsou schopni přehledně formulovat své myšlenky, především písemnou formou. Zaujala mne forma zapamatování si nezáživných čísel, díla Shakespearova, atd. Jako velmi zajímavou považuji stať ohledně pravděpodobnosti, zjišťování mluvení pravdy či lži; překvapivý je i názor ohledně DDT. Vcelku ne se vším co píše souhlasím, ale respektuji jeho profilovaný názor. Kniha rozhodně stojí za přečtení, není to ale beletrie na což upozorňuji.

Eithne, Brno
17. 11. 2007

pochybnost...

(...) Nikde v cv nečtu, že by věnoval leta studiu alternativní medicíny. Zajímalo by mě tedy, kde bere tu drzost se k ní vyjadřovat, a ještě navíc jako k 'podvodu'. Tyhle lidi, co odsuzují věci, o kterých vůbec nic nevědí, nesnáším. Knihu bych si tedy nepřečetla už z tohoto prostého důvodu. Autor je arogantní primitiv. Nebo v cv nějaká rozsáhlá část chybí. A já dělám závěry velmi rychle, připouštím, ale tohle si na triko vezmu.

Magica Inferna, Kocourkov nehodnoceno
10. 10. 2007

Pro veřejnost dobrá volba...

(...) Knihu jsem četl taktéž anglicky a na to, že se jedná o knihu pro veřejnost, je toho v ní požehnaně. Má lidi jen nakopnout, ne jim odhalit kouzelnická tajemství, pro kouzelníky je však téměř nepoužitelná - my víme o lepších titulech :)

Mailer11@seznam.cz, nehodnoceno
17. 9. 2007

Zklamání...

(...) Dost mě Derren Brown zaujal ale knížka pro mě byla spíše zklamáním.Četl jsem to v angličtině a čekal jsem od totoho trochu víc.Bylo to o něco nudnější a nebyly tam ty triky, o které bych stál především.Více se mi líbila knížka Zakázaná rétorika která se tímto tématem z části také zabívá.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné