Kosmogoniály

zpívá Silénus

rok vydání – 2021
Doporučená cena je 498 Kč

Cílem Hyacintova díla je načrtnout ve formě komiksu dějiny vesmíru, prvním zábleskem světla počínaje a vznikem života na Zemi konče. Hyacinthus tyto dějiny vypráví pomocí svých úžasných kreseb a citací z antické mytologie a z děl starověkých filozofů a dramaturgů. Od velkého třesku k prvním pozemským živočichům, přes náhlé zvraty při vzniku naší planety nám předkládá ke čtení dvojjazyčné úryvky z děl Sofoklových, Vergiliových, Lucretiových, Eurípidových, Ovidiových, Aristofanových, Hésiodových a mnohých dalších. Obrázky text spíše doplňují, než ilustrují. Postřehnutelný posun mezi dvěma časovými obdobími – mezi současnou popularizací dějin vesmíru a texty starými několik století – nabízí díky své důvtipnosti nový a poetický pohled na tajemství, které od nepaměti fascinuje lidstvo: na tajemství zrození našeho světa.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788025734063
ISBN 978-80-257-3406-3
Počet stran 184
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 18,5cm x 29,7cm
Vydání 2021 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (1x)

Recenze v médiích

klackoviste.cz

Anna Fremrová: Byly jednou jedny Kosmogoniály

(...) Francouzský umělec Hyacinthus vytváří z vlastních černobílých ilustrací a z koláže citací starověkých myslitelů eklektickou mytologii o vzniku světa. Kosmogoniály v českém překladu vydalo v dubnu nakladatelství Argo a z letošní nabídky komiksů rozhodně nevyčnívají jen zlatým zdobením na černém látkovém hřbetu.

cbdb.cz

Kristýna Ljubková: Antické komiksogoniály

(...) Hyacinthus, francouzský komiksový tvůrce, ve své knize Kosmogoniály popisuje stvoření světa – od okamžiku velkého třesku ke vzniku prvních zvířat. V šesti kapitolách – pojmenovaných Uranogonie, Astrogonie, Heliogonie, Geogonie, Zoogonie a Theriogonie – nás autor prostřednictvím úryvků textů antických spisovatelů seznamuje s tím, jak vznikl svět.

Názory
čtenářů

Lenka
17. 6. 2021

Rozhodně neobvyklá kniha....

(...) Rozhodně neobvyklá kniha. Chválím!

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné