Klub nenapravitelných optimistů

rok vydání – 2012
Doporučená cena je 498 Kč

Bohatý, mnohovrstevnatý román dosáhl ve Francii prodeje přes 400 tisíc kusů, obdržel nadšené kritiky i několik literárních cen - např. Prix Goncourt des Lycéens 2010.

Píše se rok 1959 a dvanáctiletý Michel Marini prožívá první krizi v rodině. Rodiče se nemohou na ničem shodnout a bratr Franck přes jejich odpor narukuje do války v Alžírsku. Michelovým jediným útočištěm se stávají knihy a utajený šachový klub ve čtvrti Montparnasse, kde se scházejí uprchlíci z východního bloku a vyprávějí si jen stěží uvěřitelné osobní příběhy. Během několika let přichází Michel o přítelkyni i o iluze a předčasně dospívá, přesto se však stává právoplatným členem šachového klubu a jedním z nemnoha nenapravitelných optimistů.

Vydání knihy podpořil Centre National du Livre.
Vydání knihy podpořil Francouzský institut v Praze.

Bibliografické údaje

EAN 9788025707111
ISBN 978-80-257-0711-1
Počet stran 576
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 21cm
Vydání 2012 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

4,5 (10x)

Názory
čtenářů

Helen
20. 2. 2015

Začátek trochu nezáživný...

(...) Nicméně poté se rozvine příběh velmi zajímavý a řekla bych i originální pohled na zivot lidi, kteří opustili svou vlast a museli začít žít znova bez prakticky ničeho... Nemohla jsem se od knížky odtrhnout, určitě doporučuji

searcher
27. 6. 2014

Nepohltilo mě to...

(...) Kniha tak nějak plyne odnikud nikam. Byl jsem rád, že jsem ji dočetl. Vykreslení prostředí a postav zajímavé, chyběl mi spád.

Gabča
22. 5. 2014

Vydržet se vyplatí!...

(...) Ze začátku jsem se také úplně neorientovala v postavách, ale vydržela jsem a jsem z knihy doslova nadšená. Velmi zajímavé příběhy a osudy lidí ... Již si dělám zálusk na další autorovu knihu, kde by se také měly objevit známé postavy z Klubu :-)

stepan
14. 3. 2014

štěpán...

(...) Zpočátku jsem byl rozpačitý, spousta jmen, různé osudy, postupně se obraz projasňoval,já se začítal více a více , až jsem se nemohl odtrhnout.
Krásná retrospektiva osudů a prapodivných životních příběhů.
Doporučuji !!

Katka.P
25. 12. 2013

Doporučuji všem...

(...) Kniha popisuje život východoevropských emigrantů (včetně jednoho Čechoslováka) ve Francii, a proto je českému čtenáři blízká, ačkoliv je z pera Francouze. Osudy jednotlivých uprchlíků se prolínají s příběhem dospívajícího Michela, který s nimi naváže bizarní, ale krásné přátelství. Kniha se čte příjemně, rychle, je plná hezkých myšlenek a jemného humoru. Každý, ať žena nebo muž, mladší nebo starší čtenář, si z ní určitě něco odnese. Doporučuji všem :)

oskar
29. 8. 2013

doporučuji...

(...) Čtivá kniha, k zamyšlení, čte se jedním dechem, jen ze začátku jsem se chvíli nechytala. Doporučuji přemýšlivým lidem.

PePola
3. 6. 2013

Strhující...

(...) Knihu jsem četla na doporučení manžela, který ji vychvaloval až do nebes. A musím uznat, že mě kniha nadchla. Už dlouho jsem nečetla nic tak zajímavého a výborně napsaného. Rozhodně doporučuji.

ednajejenomjedna
25. 4. 2013

Vytecna kniha!...

(...) Neuveritelne ctiva kniha, kterou jsem zvladla precist jednim dechem stazenou na mobilu. Urcite doporucuji!

ednajejenomjedna
13. 3. 2013

Vyborne!...

(...) Čtivé, zábavné, prostě skvělé:-)

čtenář Jirka
15. 1. 2013

Život je od toho aby se žil...

(...) Zajímavá doba - 60. léta 20. století, zajímavé místo- Paříž a zajímavé prostředí - emigranti z Východu. To vše z pohledu dospívajícího francouzského chlapce. Okořeněno známými jmény (Sartre). To už by mělo být zajímavé!
A taky je. Každý máme jiná měřítka na dobrou knihu, ale tato má předpoklady zaujmout velmi široký okruh čtenářů. Stojí za to.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné