Kendó

Úplný průvodce

rok vydání – 2005
Doporučená cena je 298 Kč

Podrobný a názorný výklad technik "cesty meče" - japonského samurajského bojového umění. Hiroši Ozawa je nositelem 7. danu v kendó. Pochází z rodiny, ve které má kendó dlouhou tradici. Sám působí jako učitel kendó, vedle toho je autorem knih o samurajských etikách. Ve své knize nejprve stručně popisuje historii kendó, jeho vývoj a úlohu v jednotlivých historických obdobích. Těžištěm textu je popis oblečení, způsobu jeho používání, držení meče, postojů a střehů a mnohých dalších detailů, důležitých pro pochopení základů kendó. Kniha vedle toho popisuje i používané techniky a taktiku jejich uplatnění v boji. Tyto pasáže jsou určeny především těm, kdo mají zažity základy a chtějí pokračovat ve výcviku obtížnějšími prvky.
Závěrem se autor podrobně věnuje popisu tzv. kendó kat, tj. souborům předepsaných sestav, kdy jeden ze soupeřů provádí útok a druhý tento útok likviduje příslušnou technikou. Výklad je doplněn pravidly zápasů a směrnicemi, jak postupovat při soudcování. Součástí knihy je i seznam národních organizací, které jsou členy Mezinárodní federace kendó.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788072036462
ISBN 80-7203-646-7
Počet stran 196
Jazyk česky
Vazba brožovaná
Produkt kniha
Rozměry 16cm x 23cm
Vydání 2005 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

Jan Cílek, Praha, Sandómon Kendó dojo nehodnoceno
16. 11. 2010

Úplný průvodce...

(...) Vedu Kendó oddíl, cvičím 12 let, s panem Ozawou se setkávám i cvičím pravidelně každý rok. Jezdí totiž už řadu let pravidelně do Čech. Mám 4.dan Kendó, ale v jeho knížce neustále nacházím inspiraci pro cvičení, nebo něco, co jsem dříve opomíjel. Když si nejsme jistí při výcviku, ptáme se 'jak je to v (knize) Ozawovi?' Jsem vděčný svému učiteli Jindrovi Ziegelheimovi za překlad tohoto průvodce.

Anonym nehodnoceno
16. 12. 2005

Hodnoceni...

(...) Vynikajici publikace, srozumitelne psana - mohu doporucit vsem zajemcum o skutecne umeni boje a pochopeni japonskeho vycviku

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné

Další knihy tvůrců titulu

Tento autor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.

Tento překladatel u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.