Kamenné kříže Čech a Moravy

rok vydání – 2001
Doporučená cena je 359 Kč

Kniha představuje unikátní soupis všech dosud známých a v přírodě dochovaných kamenných křížů, známých také pod názvem "smírčí kříže". Druhé, doplněné vydání.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788072033706
ISBN 80--72-03-3-70--0
Počet stran 475
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 14cm x 21cm
Vydání 2001 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

3 (1x)

Názory
čtenářů

Brabec Jaroslav - Český tulák - ceskytulak@seznam.cz, České Budějovice nehodnoceno
19. 6. 2006

Kamenné kříže- kniha...

(...) Sbírka KK je vynikající soubor. Sám si vedu svou evidenci objektů, které jsem navštívil, změřil a vytografoval. Bohužel kniha je zpracována z velké části dle starších dokumentů a jak popisy kamenů samotných, tak jejich umístění v řadě případů neodpovídá skutečnosti. Chtělo by to však vydávat třeba za dva roky doplnění o nové objekty a případně právě zmíněné opravy u jednotlivých čísel. Museum v Aši(pan Vít) sice vydává každým rokem sborník , ale to pouze pro malý okruh osob. Je totiž stále co objevovat. Smutné však je i to, že dle tohoto sborníku některé KK mizí. I já mám zachycen KK v jednom roce a v dalším roce již jen díru v zemi.Ale myslím, že tato kniha pomůže všem milovníkům přírody nejen si prohlížet tyto památky,ale i je trochu ohlídat.

Milka, Praha
3. 1. 2004

Umístění...

(...) Občas se ráda na nějaký kříž, když někam jedu, podívám. Když jsem knihu kupovala, těšila jsem se, jak mi pomůže v jejich hledání. Docela jsem se spletla, protože najít kříž podle popisu uvedeného v knize je často nad mé síly. A to v dané lokalitě mnohdy trávím dlouhé hodiny... Za vhodnější považuji menší brožury věnované jedné oblasti. Ty jsou často vydávané lidmi, kteří danou oblast dobře znají a kříže mají detailně zmapované...

M. Hájek, Brno nehodnoceno
7. 11. 2001

Ušité příliš horkou jehlou...

(...) V knize je pár nejasností, jako pracovník DTP musím upozornit i na tiskařského šotka, který se v knize vyřádil jako by to byl nějaký reklamní leták. Jinak jsou to jenom malé tečky a kniha je skvělá.

Michal Kupsa, diz.helpdesk@cz.abb.com, Brno nehodnoceno
14. 6. 2001

Vynikající kniha vydaná v malém nákladu...

(...) Je škoda, že tak dobrá kniha vyšla v tak malém nákladu a po 4 letech by si zasloužila 2. vydání.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné