Jazyk matematiky

Jak zviditelnit neviditelné

rok vydání – 2002
Doporučená cena je 350 Kč

Kniha podává přehledný obraz současné matematiky a historického vývoje jejích nejzajímavějších oblastí, zároveň vyzdvihuje její základní rysy, jimiž je jednoduchost, čistota, přesnost a elegance, zdařile však předkládá i její mnohdy opomíjenou stránku – estetickou působivost intelektuální, vizuální i akustickou.

Bibliografické údaje

EAN 9788086569093
ISBN 80--86-569--09--8
Počet stran 344
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 13,5cm x 20,5cm
Vydání 2002 (1. vydání)
Nakladatel Dokořán, Argo

Celkové hodnocení

5 (2x)

Názory
čtenářů

Alduin
16. 4. 2014

Univerzální jazyk vesmíru přeložen pro obyčejné smrtelníky...

(...) Excelentně napsaná kniha, která je takovým průvodcem historií matematiky a odhaluje myšlenkové procesy největších géniů, kteří kdy žili na naší Zemi. Nemusíte mít kdovíjaké matematické vzdělání, abyste pochopili základní myšlenky nejzásadnějších teorií. Doporučují pro všechny, kteří milují matematiku, ale i pro ty, kteří ji moc nemusí, protože tato kniha má schopnost zaujmout.

Adam Černý, Karviná
1. 3. 2010

Doporučuji všema 10 a půjčím si i prsty jiných když to bude třeba...

(...) Jako matematický nenadšenec jsem dostal tuhle knížku doporučením do rukou a můžu říct jenom jedno - je to bomba! I když nerozumíte všemu co je v ní, budete unešení jejím obsahem, který vás přiměje zamyslet se nad matematikou jako nad základem všeho co dnes vnímáme jako samozřejmé a moderní. Nikdy bych nevěřil že mě jediná kniha otočí ve vnímání matematiky o 180 stupňů. Keith Devlin s Jazykem matematiky to dokázal.

LZ, nehodnoceno
10. 10. 2008

lzap...

(...) Naprostá senzace, perfektní knížka.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné