Hlava nehlava

autobiografický román

rok vydání – 2006
Doporučená cena je 259 Kč

Osud pittsburskému rodákovi Augustenu Burroughsovi nadělil dvojí – neuvěřitelně bláznivý život a mimořádný vypravěčský dar. Autor dokázal obojí skloubit tak, že sobě zachránil zdravý rozum a čtenáře vyléčil z pocitu, že už nelze o ničem novém – zvláště pak o vlastním životě – nijak nově psát. Vybrané epizody svých pubertálních let strávených v Massachusetts líčí s dovednou lehkostí a svérázným vtipem, jako by se ve dvanácti letech neocitl v domě potřeštěného psychiatra, kam ho odložila jeho duševně nemocná matka, ale žil úplně normálně. S naprostou samozřejmostí vypráví, jak nechodil do školy, hrál si s přístrojem na elektrošoky, důvěrně se přátelil s pedofilem, krotil blázny a v rámci své absolutní svobody zažíval nejneskutečnější příhody. Svižné vyprávění nabízející inteligentní zábavu prostou pitvorného humoru lze číst i jako návod na to, jak si za všech okolností uchovat duševní zdraví.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788072037940
ISBN 80--72-03-7-94--3
Počet stran 241
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 13cm x 21cm
Vydání 2006 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

Anonym nehodnoceno
2. 3. 2010

nejlepší knížka za poslední roky...

(...) Knížku jsem sice četla v anglickém originále, takže nemůžu hodnotit, jak vyznívá v překladu, ale každopádně je tak neuvěřitelná, že to zkrátka musí být všechno pravda... jinak by se autorovi všichni vysmáli

Pavla Kopřivová, nehodnoceno
22. 7. 2007

spokojenost...

(...) Na tuhle knížku sem´ přišla díky týdeníku A2, kde na ní, myslím že, byla reklama... jsem ráda za její koupi. Část celé té Finchíkovské familie ve mě asi zůstane... a možná, že ve mě dřímala už předtím :o) Jsem jen zvědavá na filmové zpracování... ještě jsem ho neviděla, ale určitě nebude tak výborné jako literární předloha.

jana, francie nehodnoceno
21. 4. 2007

vyborne...

(...) Kniha se cetla jednim dechem. Lehka a vtipna

Anonym nehodnoceno
31. 8. 2006

skvělé…...

(...) ...skvělé, skvělé

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné