rok vydání – 2022
Doporučená cena je 498 Kč

Zemi ovládají orbitální mocnosti a její znesvářené národy mohou jen bezmocně přihlížet, jak jsou drancovány zbytky jejího bohatství. Ve špinavých neony osvícených ulicích se lidská spodina živí, jak se jen dá, aby si vydělala na vytouženou letenku z gravitační studny. Avšak kdyby se zločinecké i povstalecké podsvětí spojilo, rovnováha moci by se mohla nečekaně vychýlit. Vypukla by válka, v níž by se střetla augmentovaná komanda na zemi, piloti deltaplánů vysoko ve vzduchu a geniální hackeři v nervovém rozhraní.
Román Hardware je jedním z vrcholných děl kyberpunku a jako takový mimo jiné posloužil i jako prvotní inspirace ke vzniku RPG hry Cyberpunk a následně tak i k počítačové hry Cyberpunk 2077.

Strhující dílo, jež svým významem náleží ke zlatému fondu žánru science fiction.

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025737507
ISBN 978-80-257-3750-7
Počet stran 408
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 21cm
Vydání 2022 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Recenze v médiích

fantasya.cz

Nejlepší kyberpunk všech dob znovu česky

(...) Román Waltera Jona Williamse tak v součtu působí jako velmi přístupný kyberpunk pro ty, kdo tomuto žánru v knižní formě dosud nepropadli. Pro ty, kdo mají ikony subžánru přečtené od A do Z, zároveň představuje vítaný návrat k typickým kulisám s autorem, který jim možná dříve unikal.

medziknihami.sk

Keď bol kyberpunk mladý

(...) Kyberpunk predstavoval literárnu skupinu pôvodne z okraja sci-fi, v priebehu rokov však takú vplyvnú, že presiahla hranice žánru a integrovala sa do širších kultúrnych aj sociálnych trendov. Zásadné literárne diela kyberpunku sa vo fantastike stali kanonickými a je preto chvályhodné, že sa k čitateľom dostávajú nové preklady. Hardware od Waltera Jona Williamsa je presne takým prípadom.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné