Fyzika nemožného

rok vydání – 2008
Doporučená cena je 399 Kč

Ještě před stoletím si byli vědci jisti, že věci, kterými dnes člověk běžně disponuje, jako třeba laser, televize či atomová bomba, jsou fyzikálně neuskutečnitelné. Kaku ve své knize zkoumá, nakolik už věda pokročila a nakolik jsme se přiblížili realizaci technologií, jež zatím fungují jen ve science-fiction. Ukazuje, jak lze optiky a elektromagnetismu využít k simulaci neviditelnosti; jak zdokonalení magnetické resonance možná pomůže číst lidské myšlenky; jak využití supravodičů, nanotechnolgií a elektrického pole třeba člověku umožní vyslat za hranice zemské atmosféry ne raketu, ale výtah.

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025702093
ISBN 978-80-257-0209-3
Počet stran 292
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 18cm x ,2cm
Vydání 2008 (1. vydání)
Nakladatel Dokořán, Argo

Celkové hodnocení

5 (1x)

Názory
čtenářů

Kanafasik
5. 12. 2015

Výtečná kniha…...

(...) Naprosto srozumitelně napsaná kniha o věcech které možná jednou přijdou...Chtěl bych být u toho, až se něco z té knihy stane skutečností. Pokud vůbec :) Ale Michio Kaku klade logické argumenty tak, že já věřím, že do konce tohoto století se třetina věcí stane skutkem. Doporučuji všem zvědavým!

Michal, Praha nehodnoceno
13. 6. 2010

Je to super...

(...) Nádherné, čte se jedním dechem.. Rozhodně doporučuji.

Joe, United Kingdom, Gloucester. nehodnoceno
2. 4. 2010

Fakt z nejlpesich knizech co jsem kdy cetl....

(...) No jak to mám říci, Michio Kaku je prostě génius ve svém oboru. Physics Of The Impossible, přékladem Fyzika Nemožného. Je to apsolutně z nejlepších knih co jsem četl a prostě se dozvíte toho moc o budoucnosti a hodně druhých věcí na svetě. Doporučuji tuhle knížku těm, kdo obdivuje Science-Fiction a Michio Kakua!

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné