Duch místa

rok vydání – 2014
Doporučená cena je 389 Kč

Po rozvodu a roce putování světem s Lékaři bez hranic se dr. Orville Rose dozvídá o matčině úmrtí a je opouští spokojený život v Evropě a čerstvou lásku. Vrací se do fádního městečka Columbia, kde zjistí, že chce-li si vysloužit atraktivní dědictví, musí splnit podivnou podmínku matčiny závěti: strávit v opovrhovaném maloměstě svého dětství rok a třináct dní. Přistupuje na ni jen s těžkým srdcem, přelomový krok mu však do života přináší novou lásku a umožní mu vrátit se ke kořenům – obnovit vztahy s rodinou, shledat se s dávnými přáteli, vyrovnat se se starým nepřítelem i trpkými vzpomínkami a dostává příležitost vypořádat se s komplikovaným vztahem k matce – která, ač po smrti, se v knize svérázným způsobem zhmotňuje a synovi o sobě dává hlasitě vědět.
Chce – li získat dědictví, musí hlavní hrdina strávit rok a třináct dní v maloměstě svého dětství. Po světových bestsellerech Dům páně a Hora hoře se Samuel Shem velkolepě vrací na pole literatury!

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025712887
ISBN 978-80-257-1288-7
Počet stran 456
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15,5cm x 21cm
Vydání 2014 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

2 (1x)

Názory
čtenářů

Michal Kuklík
25. 2. 2015

Ship of line...

(...) Já nejsem dobrý recenzent. Tlustopis jsem přelouskal - už to je dost. V mládí co jsem rozečetl, to jsem musel dočíst. Teď klidně nechám knihu nedočtenou. Jeho první kniha v češtině Dům Páně se mi líbila tak, že jsem tu druhou, Hora hoře, koupil v antikvariátě, když jsem ji měl rozečtenou z Obecní knihovny - a už jsem ji nedočetl. Tuhle třetí nekoupím ani až bude v Levných knihách. Nechci se k ní vracet, nechtěl bych ji s sebou na pustý ostrov. Zdejší anotace je mi nesmírně protivná - prozrazuje to, co má čtenář objevovat čtením knihy. Naštěstí jsem anotaci předem nečetl. Když vidím záložku knihy, mhouřím oči, aby mi nepadl do oka ani řádek. Neprozradím, čím kniha končí - jestli překvapením, nebo tím, co je z děje dávno jasné. Je to řadová loď v moři literatury. Říkám si, proč se spisovatel i čtenář s ní mordují, když existuje tolik nepřečtených veleděl?

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné