rok vydání – 2018
Doporučená cena je 448 Kč

Říši Arhas vládne královna Diosamante. Proslula nejen nemilosrdností a krutostí, ale také bájnou krásou. Jen proto se mocní válečníci z celého světa odvažují účastnit bojů na smrt v naději na jedinou noc lásky s ní… všechny je ale o zimním slunovratu čeká smrt právě z její ruky. Tak to aspoň chodí dlouho... než hrdost mladé královny narazí na vůli krále Urbala ze Sarabby. Je to moudrý panovník, kterého jeho lid miluje, nemohlo by být dvou rozdílnějších vládců. Přesto se stane nemožné a oba se do sebe zběsile zamilují…

Komiksové dílo Alejandra Jodorowského už český čtenář dobře zná, ale s touto epickou fantasy freskou se může poprvé seznámit s prací Jeana-Clauda Gala, geniálního a bohužel předčasně zesnulého výtvarníka, jehož barokní, spletitě ornamentální, temně působivá a starověce pompézní kresba se stala ve Francii i jinde legendou.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025726082
ISBN 978-80-257-2608-2
Počet stran 104
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 22,8cm x 32cm
Vydání 2018 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (1x)

Názory
čtenářů

Fry
19. 2. 2019

Diosamante – Naprosto...

(...) Diosamante - Naprosto převratný komiks na našem trhu, alespoň co se kresby týče. Tak detailně zpracované panely, prokreslené pozadí, úchvatné perspektivy a nespočet zbytečných, avšak nádherných detailů nenajdete snad v žádném jiném evropském komiksu. Scénář sice vzhledem ke kresbě o třídu zaostává a přináší další klasické Jodorowského klišé v podobě cesty za hledáním sama sebe, nicméně na rozdíl od kolegů pode mnou mi to vůbec nevadilo. Nejvíce tak zamrzí fakt, že Gal nestihl nakreslit více a komiks zůstal nedokončeným ... Za mě 5*!

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné