Chodící zázrak

rok vydání – 2021
Doporučená cena je 498 Kč

Cameron Harris narukoval hned po střední škole do armády a z války v Afghánistánu se vrátil na invalidním vozíku. O čtyři roky později žije se sestrou Tanyou v rodném městečku napůl zbořeném hurikánem Katrina a má dost monotónní život: kouká na telku, hraje videohry, občas se s Tanyou vypraví do místní večerky, aby nakoupili cigára, pivo a křupky… Jenomže jednoho horkého srpnového odpoledne, když čeká, až Tanya zaplatí a pojedou domů, jako by jím projela nějaká vlna a… Cameron vstane! Nastane cirkus: z večerky se stane poutní místo, kde se odehrál zázrak, lékaři na Cameronovi testují všechno, co je napadne, Vatikán vyšle zmocněnce, aby to celé prozkoumal, a nakonec si ho všimne i Hollywood. Ale co si s tím vším má počít on?
Chodící zázrak je třeskutě vtipná studie toho, jak funguje současná americká společnost, jak vznikají mýty a jak je snadné, aby se v tom člověk ztratil.

„ „Miles je tak virtuózní spisovatel, že čtenáři sami pocítí, jak se během četby stávají lepšími, všímavějšími lidmi.“
Los Angeles Review of Book

Bibliografické údaje

EAN 9788025734124
ISBN 78-80-257-3412-4
Počet stran 496
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 14,8cm x 21cm
Vydání 2021 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Redaktorka Hana Zahradníková představuje knihu.

Recenze v médiích

iLiteratura

Pavel Mandys: Zázrak a co s ním dál

(...) Zprvu jízlivá a lehkým stylem psaná satira na naivní pojetí víry a na komerční potenciál „zázraku“ s postupujícími stránkami hořkne a trochu mění žánr.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné