Cesta do Jeruzaléma

rok vydání – 2010
Doporučená cena je 358 Kč

Román švédského autora Jana Guilloua je prvním dílem velkolepé historické trilogie z doby křižáckých tažení, který okamžitě dosáhl neobyčejného úspěchu ve Švédsku i v zahraničí. V roce 2007 byla trilogie zfilmována pod názvem Arn. Roku 1150 se ve dvorci Arnäs na břehu západogötlandského jezera Vänern narodí Arn Magnusson. Je synem Sigrid a Magnuse, kteří oba pocházejí ze starobylých rodin mocných pánů a jsou spřízněni s norskými i švédskými královskými rody. Arnovi je teprve několik let, když se stane svědkem popravy otroka. Modlí se k Bohu, aby ho v budoucnosti takového pohledu ušetřil. Bůh mu však neodpoví. Je již rozhodnuto, že žádný muž narozený v zemi Sveů a Götů neuvidí tolik krutých výjevů jako právě Arn.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025703106
ISBN 978-80-257-0310-6
Počet stran 328
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 14cm x 21cm
Vydání 2010 (2. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

Tomáš, nehodnoceno
8. 3. 2011

Cesta do Jeruzaléma a Templáři...

(...) Cesta do Jeruzaléma je vlastně více méně předehrou ke skutečné cestě a zejména dvacetiletému pobytu hlavního hrdiny ve Svaté zemi. Jedná se o kvalitní příběh z oblasti dnešního Švédska z přelomu 11. a 12. století, který stojí za to číst, neboť je to nejen o historii, ale i o úžasném lidském příběhu. Další díl trilogie pak přečtete s naprostou samozřejmostí a budete se moci přidat k houfu těch, kteří dosud čekají na vydání třetího dílu.

Pavel Bukáček, Sněžné nehodnoceno
28. 10. 2010

Templáři...

(...) Tato kniha ukazuje život ve středověku v dnešním švédsku a taky počátky křestanství a i otroctví. Je to příběh jednoho člověka-dítěte i jeho rodiny, zapletených vědomě i nevědomě do událostí té doby. Krásně napsaná kniha, jež má nedostatek v dlouhém čekání na další díl.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné