rok vydání – 2021
Doporučená cena je 498 Kč

Neuvěřitelný, ale pravdivý příběh nejstrašnější zbraně, jaká kdy vznikla.
6. srpna 1945 zničila atomová bomba Hirošimu. Desítky tisíc lidí se v jediném okamžiku vypařily. A celý svět zděšeně zjistil, že už existuje první zbraň hromadného ničení. Ale za jakých podmínek vznikala a kdo za jejím zrodem stál? Tento komiksový román, to je sága o 450 stranách, která vznikla ze spolupráce jednoho francouzského a jednoho belgického scenáristy s kanadským výtvarníkem se zkušenostmi z DC i Marvelu. Popisuje klíčové osoby a kulisy historické události, od níž v roce 2020 uplynulo 75 let. Od uranových dolů v Katanze či Jáchymově, přes Německo, Norsko, SSSR a Nové Mexiko až po Japonsko zachycuje jednu za druhou neuvěřitelné, ale skutečné události.
Setkáme se tu s mnoha osobnostmi, které za vznikem Bomby stály: ať už to byli politici (Roosevelt, Truman), slavní vědci (Einstein, Oppenheimer, Fermi…) nebo lidé stejně významní, ale kupodivu dnes méně známí, jako je Leo Szilard (hlavní postava knihy, vědec, který měl lví podíl na tom, že si USA bombu opravdu opatřily, ale potom se ze všech sil zasazoval o to, aby ji nepoužily), a také lidé zcela zapomenutí, jako byl Ebb Cade (černý stavební dělník, kterému bez jeho vědomí vstřikovali do těla plutonium, aby mohli studovat jeho dopady na organismus). Také se seznámíme s vojáky, jako byl generál Leslie Groves, který železnou rukou řídil Projekt Manhattan – a v neposlední řadě i s obyvateli města Hirošima.
Dílo, které stojí na pečlivých rešerších a historických faktech, ale přitom se čte jako dobrodružný, ba fantastický příběh; přestože ve Francii vyšlo poměrně nedávno, už teď je z něj důležitá (a několikrát dotiskovaná) kniha pro všechny, kdo chtějí mít jasnou představu o zrodu atomové bomby.

Vydání knihy podpořilo Ministerstvo kultury České republiky.

Ilustrace

Bibliografické údaje

EAN 9788025735053
ISBN 978-80-257-3505-3
Počet stran 460
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 21,5cm x 29cm
Vydání 2021 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Redaktor Richard Klíčník představuje knihu.

Recenze v médiích

cbdb.cz

Kristýna Ljubková: Famózní výbušná Bomba

(...) Bomba nechce nikoho okouzlit silou, ale po jejím dočtení budete zírat na poslední stránku. Nejspíš si budete říkat, v jakém to vlastně žijeme světě. Bomba je silným příběhem o fyzikální síle, kterou se snažíme zkrotit, ale zároveň v nás budí strach, údiv a obdiv. Je to příběh o tom, že s velkou mocí se pojí velká odpovědnost a že dvacáté století bylo bojem o moc, kdy se velmoci nebáli zaplatit jakoukoli cenu za vítězství. Někdy jen zdánlivé a často dočasné. Nikdo totiž nevyhrál...

reflex.cz

Petr Šmeral: Odtikávající komiksový román o atomové bombě vás ozáří nahlédnutím do 13. komnaty historie

(...) Recenzovali jsme tu až kdeco, ale tato kniha si zaslouží zvláštní pozornost. Asi byste neřekli, že budete někdy se zatajeným dechem číst 450 stran o tom, jak se rodil jeden vynález. V tomto případě to však byl vynález, který měl schopnost ve zlomku vteřiny měnit historii. Atomová bomba.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné

Další knihy tvůrců titulu

Tento ilustrátor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.

Tento autor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.

Tento autor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.