Boletus arcanus

rok vydání – 2011
Doporučená cena je 348 Kč

Nejnovější román úspěšného českého spisovatele Miloše Urbana si pohrává s klasickou českou vášní – houbařením. Vypráví příběh mladého nakladatelského redaktora Gregora Martyho, který bojoval s podivuhodnou drogou a málem nad ní zvítězil. Získal mládí, krásu a erotické charisma, ale taky mučivou závislost na této vzácné lahůdce a je nucen se rozhodnout, jestli bude ve fatálním vztahu pokračovat, anebo se pokusí o návrat do obyčejného života.

V českých lesích začal růst tajemný hřib Boletus arcanus a tomu, kdo ho najde, vyplní jakékoli přání. Jenom je třeba si předem dobře promyslet, co vlastně chceme, a jestli nakonec není lepší nechat ty nejkrásnější hřiby tam, kde jsou... Kniha je vybavena 3D ilustracemi Pavla Růta a je k ní přiložena 3D záložka.

Bibliografické údaje

EAN 9788025704189
ISBN 978-80-257-0418-9
Počet stran 306
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 11cm x 16,5cm
Vydání 2011 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

3,5 (2x)

Názory
čtenářů

Hanka
1. 9. 2012

Nadchlo mě to...

(...) Urban mě baví. Přijde mi, že je originální a tenhle příběh mě oslovil. Občas se dívám na některé lidi a přemýšlím, jestli Boletus Arcanus opravdu neberou :). Jen tak dál. Zatím každá další kniha stála za to.

Marty
18. 8. 2011

Nadějné začátky, rozpačité konce…...

(...) Téma magického hřibu spojené s typickou tuzemskou houbařskou vášní a tajemstvím proplétaným dějem byla vcelku nadějným a lákavým startem. Radost z prostupováhí příběhem trvala přibližně do 1/3 knihy, kde začala ději vládnout akce a společensko-politická kritičnost. Kouzlo a tajemství zmizelo, děj se klikatil nahodile po okreskách v okolí Prahy, přičemž občas zbrzdil v sídlech potentátů... Jako by autor netušil, jak s příběhem dál, kam hrdiny dovést a jak dění dovést do finále. Vrší se tak jedna rozpačitá epizoda za druhou, přibývá bizarních postav a čtenář se pomalu smiřuje s tím, že magii úvodu knihy mu nyní poskytne pouze pohled na 3D ilustrace skrze přiložené brýle. Škoda...

Valda, Brno nehodnoceno
17. 6. 2011

Elixír mládí...

(...) Myslím, že tato kniha se svým formátem i obsahem výtečně hodí na léto. Číst ji můžete vlastně kdekoli, třeba u vody, nebo i doma, když prší. Každý si v ní něco najde - napínavý příběh s trochou fantasy, satiru na naši současnost posedlou mediálním kultem mládí a krásy nebo třeba inspiraci pro houbaře a novodobé alchymisty. Jenom nečekejte přelomové literární dílo, které vstoupí do čítanek, dle mého názoru jde o velmi solidní odpočinkovou četbu a to není málo.:-)

spare, Praha nehodnoceno
16. 5. 2011

Zklamání ? Ale kdeže....

(...) Počkala jsem s koupí nové knihy M.Urbana až na Svět knihy. Ale všechen čas, od vydání po veletrh, jsem odolávala zaujaté čtenářce podél eskalátorů pražského metra. Lákala přerušit ordinovaný půst...a koupit. Vždyť se dokonce zapomněla obléknout, jen aby mohla číst ! Počkat se vyplatilo. Knihu jsem zakoupila, nechala posvětit podpisem M.U., a spěchala na čtení z knihy v autorském sále. Doma pak, s 3D brejličkama po ruce, jsem se na to vrhla. Šetřila jsem, a mlsala na etapy. Dnes dočteno. Mykologické znalosti M.U.využívá poetickým způsobem. Barvy, vůně, chutě. Člověka to táhne do lesa tolik, že by ani nemusel růst Boletus A. Téma - houby, je neokoukané a nabízí spoustu metafor a možností. Práce s odkazy a jmény jako vždy - velmi vtipná. A nechybí ani oblíbené zrcadlení, dvojice (i dvojnice). Autorovo kurzívou psané ,,přiznání

Anonym nehodnoceno
3. 5. 2011

Zklamání...

(...) Hnala jsem do obchodu hned jak jsem zjistila, že knížka už vyšla. Doma bylo vyjednávání, kdo začne číst první, samozřejmě jsem využila všech zbraní a zvítězila. Bohužel mě knížka fakt zklamala. V okamžiku kdy se dostal hlavní hrdina do Lán, mě knížka začala štvát a vydrželo to až do konce.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné