Balada z domu V + W

rok vydání – 1998
Doporučená cena je 99 Kč

Setkáním dvou originálních osobností vznikne jiskrný dialog, třebaže se jedná o pacienta a jeho lékaře. Obzvláště však byl-li tím pacientem Jan Werich a jeho lékařem-akupunkturistou Jaroslav Hovorka.
Šestnáct setkání v šestnácti kapitolách zachycuje klauna a Bosonohého v rozhovoru na nejrůznější témata, která však mají jedno společné - moudrost a vtip.
Druhé přepracované a doplněné vydání.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788085794496
ISBN 80-8579-449-7
Počet stran 216
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 14,5cm x 14,5cm
Vydání 1998 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (1x)

Názory
čtenářů

tkrivka@seznam.cz, Plzen, Manchester nehodnoceno
27. 1. 2003

Výjimečný Werich...

(...) Knížka dodává člověku nadhled na starostmi všedního dne, vynikající čtení pro chvíle, kdy Vám není zrovna nejlíp. Obzvláště jsem si zamiloval Werichovu koncepci zenu a jeho ironického humoru. Jan Werich byl naprosto výjimečnou osobností v českých dějinách, což vystupuje z každého díla, s nímž je jeho jméno spojeno. Ať už v případě jeho (spolu)autorských divadelních her, pohádek (ty si zaslouží obzvláštní pozornost) nebo v případě tohoto souboru rozhovorů s přítelem, lékařem akupunkturistou. Jeho slova, přinášející člověku naději, získávají ještě hlubší význam v kontextu jeho smrtelné choroby, kterou trpěl. Duševní rakovinou pro něj pak byl pseudokomunistický režim, limitující a zakazující jeho genia.

Martina K., Ostrava
18. 10. 2002

Krásná kniha....

(...) Dá se číst stále, pokaždé v ni objevíte něco nového, třeba myšlenku které jste si dříve nevšimli. Krásná, moudrá knížka, která se neomrzí.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné

Další knihy od tohoto autora

Tento autor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.