Až nadejde čas

rok vydání – 2007
Doporučená cena je 259 Kč

Strhující příběh inspirovaný vlastními dětskými zážitky i u nás oblíbeného autora Citu slečny Smilly pro sníh. Román Až nadejde čas vypráví příběh tří žáků na jedné soukromé škole v Kodani na začátku 70. let. Tyto děti, navíc poznamenané úzkostí a těžkými zážitky z výchovných ústavů, zjistí, že za tuhým autoritativním režimem, který na škole vládne, se skrývá dalekosáhlý plán, a rozhodnou se jej odhalit. Kniha, inspirovaná autorovými vlastními zkušenostmi ze školních let, je nelítostnou obžalobou odlidštěného a byrokratického výchovně–vzdělávacího systému, jaký tehdy v Dánsku fungoval. Román vyvolal vášnivé veřejné diskuse, poněvadž většina Dánů žije v přesvědčení, že jejich školství je lidské, laskavé a rozumné. Peter Hǿeg v tomto románu opět, i když zcela novým způsobem, rozvíjí svá životní témata a i tato jeho v pořadí čtvrtá kniha (vyšla v roce 1993) zapůsobí strhujícím příběhem, jazykovým mistrovstvím a uměleckou přesvědčivostí, které jsou jejich autorovi vlastní.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788072039562
ISBN 978-80-7203-956-2
Počet stran 264
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 14cm x 19cm
Vydání 2007 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (1x)

Názory
čtenářů

Anna, Praha nehodnoceno
4. 4. 2008

Až nadejde…...

(...) Dlouho se mi nepodařilo vžít se při čtení tak hluboko do děje a i do vypravěče. Skvěle napsaný a neméně dobře přeložený sugestivní příběh, který musí alespoň trochu zasáhnout každého, kdo si zažil na základce šikanování a ponižování ze strany spolužáků a učitelů. Knihu jsem doslova zhltla během několika dní a zbyl mi po ní zvláštní svíravý pocit absolutní beznaděje.

Jolana, nyní Praha nehodnoceno
20. 2. 2008

Až nadejde čas...

(...) Z této knihy mě mírně řečeno mrazilo... Velmi silně mi to připomělo mou 8.- 9. třídu základního školství po roce 1968, kdy se mí rodiče dost obrodně angažovali na malém městě a ta síla uvědomělých soudružek učitelek po obsazení vojsky Varšavské smlouvy se nedá naprosto zapomenout. To autoritářské školství, které rozhodovalo o dalším životě člověka na prahu dospění, zahrávání si s osudy.

marie,
25. 6. 2007

kdy nadejde čas?...

(...) milé Argo, nemůžu se dočkat, až nadejde čas:-) kdy to bude? bez Hoega není života

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné