Andělé a démoni

rok vydání – 2009
Doporučená cena je 448 Kč

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.
Ve špičkovém švýcarském výzkumném ústavu CERN je nalezen brutálně zavražděný vědec.
Více informací na www.andeleademoni.cz.

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025701287
ISBN 978-80-257-0128-7
Počet stran 464
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 21cm
Vydání 2009 (3. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (2x)

Názory
čtenářů

Veha
2. 12. 2013

Skvělá kniha...

(...) Tato kniha je napsaná velice poutavým stylem, že Vás nadchne od začátku a nedovolí Vám ji jen tak lehce odložit. Chcete totiž stále víc a víc..a také vědět co bude dál.
Je nemožné ji srovnávat s Šifrou mistra Leonarda...byl to přece první díl...ne jako zfilmovaná verze,kde je kniha Andělé a démoni druhým dílem.
Chvílemi si člověk říká, že tohle by nemohl přežít ani nejšpičkovější vědec, či největší génius na světě. Příběhu to však na poutavosti neubírá a musím říct, že Dan Brown je skutečně skvělý spisovatel.

JMA nehodnoceno
13. 6. 2013

Velké zklamání...

(...) Očekával jsem zajímavý a napínavý příběh. Kniha pouze kopíruje Šifru mistra Leonarda, průhlednou dějovou linii se snaží "vylepšit" drsnými scénami, které jsou za hranicí vkusu (při poskytnutí umělého dýchání vytrysknou z oběti dva gejzíry krve, protože má probodené plíce).

Narozdíl od "šifry", kde se dalo dějovým zvratům věřit, zde je spousta momentů, kterým by nevěřil ani žák gymnazia - vědec porazí holýma rukama trénovaného zabijáka, vědec přežije pád z výšky několika set metrů - použije stínítko na přední sklo helikoptéry jako padák atd.

Celkově jsem zklamán a je mi líto utracených peněz.

Petra, Pardubice nehodnoceno
10. 2. 2011

hrůzostrašné, srdcervoucí…...

(...) Je to takový chytlavý, ale ten konec už mi přišel trochu moc přitažený za vlasy. Navíc to tempo a napětí je tam podle mě trochu předimenzované, furt je všechno hrůzostrašné, srdcervoucí, a ze všeho tuhne krev v žilách a běhá mráz po zádech, že už pak z těch vypjatých scén člověk trochu otupí, ale čte se to dobře, také jsem se od toho nemohla odtrhnout. Brown je dobrý spisovatel.

Daniela, Ostrava nehodnoceno
20. 6. 2010

perfektní!...

(...) Tahle kniha je perfektní! Nemám nic k tomu, co bych ji mohla vytknout. Líbila se mi i více než Šifra. Dokáže mě do toho děje tak vtáhnout, že si můžu všechno představit. Nad touto knihou určitě smekám. Lepší knihu jsem zatím opravdu nečetla. I když film už nebyl takovej, jako kniha. Kniha je bezkonkurenční!

ajka, holešov nehodnoceno
26. 5. 2010

Klobouk dolů.....

(...) Skvělá knížka, která nadchne od první stránky a napětí vydrží až dokonce, velice napínavá knížka, kterou jsem opravdu přečetla jedním dechem!!..člověk se do děje úplně vžije..je to totiž skvěle popsanééé!! Prostě ode mně za 1 !!

Pavel Štěpánek, Žatec nehodnoceno
10. 3. 2010

Geniální...

(...) Geniální počin který se čte skoro sám...pro mně určitě lepší než šifra..

Anette, Velké Meziříčí nehodnoceno
4. 6. 2009

Andělé a Démoni je moc moc super kniha!...

(...) Kniha Andělé a Démoni je skvělá! Přečetla jsem ju jedným dechem. Viděla jsem i film, který se jim náhodou povedl :-) Dan Brown dokáže vše do podrobna vylíčit! Dobře píše!

Kuba, nehodnoceno
29. 1. 2009

Skvělá kniha...

(...) Po přečtení těchto komentářů nemohu nic jiného, než souhlasit a doporučit. Na to, že jsem toho v životě moc nepřečetl, tak tuto knihu jsem zdolal téměř jedním dechem. Opravdu moooc skvělá kniha.

Kavi, Mlékojedy nehodnoceno
12. 8. 2008

Kniha je mocný nástroj...

(...) Opět jeden z autorů, který umí prodat své znalosti, nadšení a hlavně výborné vypravování. Kniha vás seznámí nejen se čtivým příběhem, ale také vás nenásilně zapojí do různých odvětví historie, vědy a poznání. Velice knihu doporučuji.

Megg, nehodnoceno
25. 7. 2008

I LOVE DAN BROWN!!!!...

(...) Dan Brown je vynikající spisovatel, který dokáže vymyslet něco tak šíleně složitého a napsat to tak, že to do sebe nejen skvěle zapadá...ale má to i šťávu.

Anonym nehodnoceno
17. 7. 2008

Zuzka...

(...) Vynikající knížka, moc tohoto spisovatele obdivuji! Ta fantazie, dokonalost, jak vše do sebe perfektně zapadá... Po přečtení jeho knih mám vždy pocit, že jsem o něco bohatší... Vždy se v nich něco zajímavého dočtu.

Lea, Brno nehodnoceno
26. 4. 2008

Fakt čtivý!...

(...) Obrazové vydání je moc hezké - knížka jak bá být.Chystám se na Šifru,ale chtěla bych ji také v takovém vadání, což bude asi problémek :-(finanční).

Jana, Pardubice nehodnoceno
7. 4. 2008

Vrele doporucuji !...

(...) Musím jen souhlasi s předešlými komentáři. Nejsem velký čtenář, ale obě knížky (Andělé a démoni, Sifra mistra Leonarda) mě opravdu chytly a nemohla jsem se dočkat konce. Jsem moc zvšdavá, jak si poradi s filmem.

Terka, Turnov nehodnoceno
12. 12. 2007

Nejlepší kniha od Dana Browna...

(...) Andělé a Démoni je mnohem lepší než Šifra. Nemohla jsem jí vůbec dát z ruky dokud jsem jí nedočetla do konce.Ten slogan na obalu knihy se tam fakt hodí:

Nefertiti, nehodnoceno
22. 11. 2007

Skvělá kniha...

(...) Mě se Andělé a démoni líbilo mnohem víc než Šifra, víc mě to zaujalo... Udivilo mě například že jsem nikdy předtím neslyšela o antihmotě atd. Ale nejlepší byla stejně Digitální pevnost :-)

Renda, Ostrava
10. 7. 2007

Úžasné...

(...) bezvadná kniha,která vás nenechá vydechnout a připraví vás o spánek dokud ji nepřečtete:-))

Jana, Plzeň nehodnoceno
24. 6. 2007

Andělé a Démoni...

(...) Üplně skvělá knížka - předtim jsem četla Digitální pevnost a moc tohohle spisovatele obdivuju, že dokáže napsat a popsat do 460 stránek 24 hodin - jak v Digitální pevnosti, tak v knížce Andělé a Démoni (Šifru jsem ještě nečetla). Kdybych nemusela spát, tak bych jí nedala z ruky.

Plzeň nehodnoceno
12. 6. 2007

Čte se jedním dechem...

(...) Já musím knihu jen pochválit:-) Po přečtení Šifry bych nevěřila, že napíše něco lepšího, ale tahle kniha je mě nadchla ještě víc. Čte se jedním dechem (díky za 2 bezesné noci) :-)) Mohu vřele doporučit!

Honza, janek@mybox.cz, Zlín nehodnoceno
23. 5. 2007

Démoni...

(...) Andělé a démoni jsou o 100% lepší než Šifra. Šifru jsem přečetl jedním dechem, u Andělů jsem vůbec nedýchal. Tahle kniha nelze číst s přestávkami. Doufám že Brown má rozepsaný další trhák kde vystupuje Langron. Musím ale konstatovat, že kniha je kniha, žádný film podle ní natočený se jí nevyrovná.

Anonym nehodnoceno
24. 4. 2007

pekne...

(...) Ja osobne bych rekla ze ta kniha je psana skvele...cetla jsem vsechn ctyri knihy od nej a musim rict ze tato kniha je je daleko ctivejsi nez treba Sifra...ale tak je to jen vec nazoru

tomanova.katerina@centrum.cz, Brno-okolí nehodnoceno
26. 7. 2006

Kateřina...

(...) Tato kniha je nejlepší ze všech co Brown napsal je zajímavá, ale již na několika stanách vím jak to dopadne. Hlavní postavy se do sebe zamilují a jejich kamarád je ten špatnej. Ale fak je to nejlepší spisovatel s rowlingovou

aquabellla, nehodnoceno
4. 7. 2006

Pěkné...

(...) Musím nesouhlasit, pojem jako antihmota je většině opravdu neznámý a o dobíjení má asi málokdo nějaké znalosti. Mne se kniha velmi líbila, hned od začátku zatáhne čtenáře do děje a nepustí, dokud nedočte celou. Pouze malou výtku bych měla ke konci - trošku nadnesené a přehnané - skok z vrtulníku a samoupálení camerlegna??? Trochu nerealistické....

Marek, nehodnoceno
20. 6. 2006

lepší než šifra?...

(...) moc rád bych věděl, kolik si toho Brown z těch všech stop a reálií vymyslel, ale jinak mě knížka hodně chytila, na jeden zátah. Četl jsem ji po Šifře, trapné, jak začíná stejným schématem mrtvoly se znamením, ale pak už se to valí a řítí do poslední stránky plné zvratů (třebaže už nebylo možné je netušit často předem). A mnohé z těch myšlenek jsou aktuální, silné. Taky odvaha (či komerční tah na branku?) s níž používá vždy to nejprovokativnější téma, kulisy...

Praha nehodnoceno
12. 6. 2006

oddechovka...

(...) Kniha není špatná, je napsaná obdobně jako Šifra, každá kapitola končí těsně před objasněním náké dílčí záhady aby se čtenářovo napětí udržovalo při dalším čtení. Akorát mi dost vadí předpoklad, že knihu čte totální idiot - například pojem ANTIHMOTA je podáván jako něco neznámého, velitel Švýcarské gardy o antihmotě v životě neslyšel. No a pak to mlžení okolo nemožnosti dobít baterii přenosného nosiče antihmoty je taky dost naivní. Ale z hlediska čtivosti je to kniha poutavá.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné