Knihy, které vás budou nejen bavit – populárně naučné tituly z Arga

2021_mojeargo_duben_

Co jiného než ponaučení hledat v dnešní rozjitřené době? Určitě existují pasivnější cesty, jak celé tohle období přežít, ale četba povznáší – tak proč tedy nečíst knihy, ze kterých se něco dozvíme? Právě takové jsme pro vás vybrali do aktuálního čísla našeho časopisu. Dejte tomu šanci!

magazín #mojeargo najdete ZDE:.

Zprvu jsme se obávali, zda se nám podaří magazín naplnit zajímavým obsahem, ale už po pár dnech jsme věděli, že náš problém bude přesně opačného charakteru. Dokonce ani my v Argu si totiž neuvědomujeme, jak velkou část naší produkce tvoří právě populárně naučná literatura. Navíc rozhojňujeme řady naučných edic, v nedávné době přibyly hned dvě, Itineraria a Crossover.

Zejména té druhé jmenované a zároveň nejmladší se na následujících stránkách budeme věnovat podrobně. Když přišel Oldřich Vágner s nápadem vydávat tituly zabývající se novými myšlenkovými proudy, ještě jsme netušili, že si Crossover najde svoje publikum tak rychle. Zajisté může ale mít čtenářů ještě daleko více, a právě proto vám chceme ukázat, jak skvělé knihy v ní najdete.

Edice Zip a Aliter vám asi nemusíme představovat – je totiž jen málo pravděpodobné, že byste na ně za ta léta, co je vydáváme, nenarazili. V Zipu najdete aktuální i nadčasové publikace z nejrůznějších vědních oborů, vyšla tam třeba i legendární kniha Gödel, Esher, Bach Douglase Hofstadtera, kterou jsme právě s velkou radostí dotiskli. Zip i Aliter mají k dnešnímu datu už desítky titulů.

Populárně naučné knihy se u nás nevyskytují pouze v edicích. Najdete je jak v dětské sekci (třeba komiksová novinka Zelená (se) Země nebo kniha To je nápad! o objevech, za něž vděčíme ženám), tak třeba v komiksech pro dospělé, kde vycházejí nejen „výjevy“ z českých dějin, ale brzy třeba velkolepý francouzský komiks Bomba, o kterém se zde také dočtete. Zkrátka dejte populárně naučné literatuře šanci a třeba zjistíte, že je to pro vás to pravé ořechové a že u ní možná strávíte čas daleko kvalitněji než u kdejaké severské detektivky.