Jaké bibliofilie pro vás chystá Argo

hrao

Máme Píseň ledu a ohně pro bibliofily, k ní přibude další kniha Jaroslava Róny a snad se konečně dočkáte i Pána prstenů. Pokud chcete více podrobností, čtěte dál.

Píseň ledu a ohně, cyklus, který má prozatím pět svazků, po šestém fanoušci prahnou již celá léta. Ale kvůli bibliofilnímu vydání na další díl čekat nebudeme. Hra o trůny v plátně je již k dispozici, tu v kůži vyhlížíme každým dnem, protože pan Karel Havlík na ní již začal pracovat.

Co se týče počtů, zůstane stejný, jako byl u Hobita. 134 výtisků v plátně a 66 v kůži. Ovšem kůže Písně ledu a ohně bude světlá a s dvojbarevnou ražbou na deskách a hřbetě. Obě vydání využívají motivu navrženého Kateřinou Bažantovou. Druhý díl by měl následovat s krátkým odstupem, ale protože je pan knihař na všechno sám, prosíme o trochu trpělivosti.

Mezi další díl ještě musí vtěsnat další bibliofilii, Sto kreseb odněkud Jaroslava Róny. Klasickou verzi sto sebraných kreseb a krátkých textů známého sochaře a malíře vydáváme u příležitosti vernisáže jeho výstavy 7. 3. Na verzi v kůži s vlepeným autorským leptem si budete muset chvíli počkat, ale zcela jistě to bude stát za to. Vychází ve sto výtiscích.

A nyní se již dostáváme k nejdéle ohlášenému a nejdéle odkládanému projektu – Pán prstenů. Celý projekt narazil na sílu hřbetu knihy, ale podle nejnovějších informací se plátěného a koženého „LOTRa“ letos dočkáte. Za zdržení se omlouváme, ale věříme, že to čekání bude stát za to.

Aktuální dění kolem bibliofilií Arga budeme zveřejňovat zde i na našem Facebooku, takže věříme, že nic nepromeškáte.