Detektivní číslo časopisu #mojeargo je na světě

mojeargo_listopad

Rádi bychom zjistili, které naše detektivky máte nejradši. Určitě by to bylo zajímavé vyšetřování, kdybychom u vás v podvečer za právě padlé tmy zazvonili, pochopitelně v baloňáku a klobouku, dýchli vám doutníkový kouř do obličeje (pokud byste tedy otevřeli) a řekli, že na vás máme pár otázek. Pochopitelně by to bylo proti současným nařízením vlády, nikomu se do obličeje dýchat nebude a vlastně se ani nikam nebude chodit. Škoda.

Ale aspoň detektivní číslo jsme si pro vás připravit mohli. #mojeargo je tu a s ním opravdová nálož zločinů, které musejí být vyšetřeny a po zásluze potrestány. Také je v něm enormně vysoký počet vyšetřovatelů na stránku čtvereční – o autorech detektivek už ani nemluvíme. Anebo vlastně… Pojďme si o nich pohovořit.

Nebo ještě lépe, pohovoříme si s nimi. Na následujících stránkách naleznete třeba rozhovor s Petrem Sagitariem, který je naší letošní divokou kartou. Jeho knihu Trujkunt jsme vydali v rámci Velkého knižního čtvrtka, protože jeho ještě před publikováním potěšila v Argu nejedno okoralé redaktorské srdce. Věříme, že vás nadchne stejně jako nás.

Za dalšími dvěma autory se vypravíme ještě o kousek východněji – tahákem čísla je za nás rozhovor se slovenskou literární hvězdou Jozefem Karikou, jehož knihy jste si už stihli také oblíbit. Na Slovensku se pak ještě chvíli zdržíme, protože máme také rozhovor s Romanem Kulichem, kterému v Argu právě vyšla Bílá paní. Jde o thriller odehrávající se za jedné konkrétní sněhové vánice, v níž se pohybuje jistá nekonkrétní hrozba, která je najednou až příliš zhmotnělá.

V neposlední řadě vás čeká také interview s kanadskou autorkou Andrée A. Michaudovou, jejíž zajímavou prózu s tajuplným názvem Bandury jsme před nedávnem vydali. V hlavní roli vystupuje kanadský divoký les a také zabiják, který na konci 60. let vraždí nic netušící dívky.

Připravili jsme také podrobný profil Fred Vargas, ve kterém se konečně dozvíte, jak to celé je s autorkou píšící dlouhou řadu let pod mužským pseudonymem příběhy o skutečně svérázném komisaři Adamsbergovi a jeho tlupě podivínů.

Těšit se můžete také na ukázku z nejnovějšího příběhu notáře Barbariče a kapitána Steina – Anděl v podsvětí a Juraj Červenák nás zavede do Plzně, kam se odjel skrýt před morem celý dvůr Rudolfa II. A že se bude vraždit, je všem jasné.

Ukázku máme i ze třetí knihy autora Řezníkova učně Thomase Perryho, tentokrát se jmenuje Zapadákov. To je také slušná jízda, jak se sami přesvědčíte. A mnoho dalšího včetně soutěže, žebříčku bestsellerů a zkrátka všeho, nač jste si již mohli v měsíčníku #mojeargo zvyknout.

https://indd.adobe.com/view/49d87e00-dc02-4822-a102-24de0529d960