Čtení spojuje – vaši oblíbení autoři na monitoru!

Nelze popřít, že situace je vážná. Sedět s rukama v klíně ale nehodláme, a tak jsme se rozhodli vyhlásit epidemiovou aktivitu pro naše autory, kteří sice mohou víceméně nerušeně psát, ale jejich tvorba se nemá jak dostat k vám, ke čtenářům. A tak přicházíme s iniciativou Čtení spojuje.

Čtení spojuje je akce, kterou jsme začali organizovat v úterý. Obeslali jsme naše spisovatele i překladatele, jestli by nechtěli v pohodlí domova načíst něco ze svých knih, aby zvedli náladu v domovech vašich. Přiznáváme, že míra ohlasu nás zaskočila. Ale ono je to vlastně logické.

Spisovatelství je práce izolovaná. To, co teď zažíváte, je pro většinu lidí živících se literaturou zcela normální. Sedí celé dny doma a ven sice mohou, ale nad hlavou jim visí termíny odevzdání a složenky. Takže nevycházejí. A protože znají velmi dobře aktuální pocity ve společnosti, soucítí o to více s nováčky v oboru nevycházení.

Zároveň všichni ti, které jsme oslovili, by rádi něco udělali. Nějak se zapojili. Vystoupili ze své komfortní zóny. Jenže chodit se nikam nesmí. A tak se bude číst! Iniciativa, která vzešla z Arga, se velice rychle dostala za hranice vydavatelství a přidávají se k nám i další. I proto budou videa primárně zveřejňována na Youtube a Facebooku Kosmasu.

Tak hlavně nezapomeňte, že #ctenispojuje, a my uděláme první poslední, abyste co číst měli i za časů koronaviru. Děkujeme za podporu, kterou z vaší strany cítíme, a tohle berte jako dárek od nás na oplátku. K iniciativě Arga se zatím připojila také nakladatelství Academia, Host, Torst, Fra a Novela Bohemica a my věříme, že se přidají i další.

A kdo že se zapojí do našeho řetězového čtení v nejbližších dnech?

Martin Řezníček

Pavla Horáková

Lenka Horňáková-Civade

Jakub Szántó

Miloš Urban

Michael Žantovský

Emil Hakl a řada dalších

NEZAPOMEŇTE ZAČÍNÁME JIŽ V PÁTEK 27. 3. 2020 OD 20,00 

A na úplný závěr si vám dovolíme připomenout, že e-shopy nakladatelů (v našem i v dalších případech je to Kosmas) stále fungují a knihy vám bezpečně doručí až domů.