Čtení nás spojilo – otvíráme knihkupectví

A je to tu. Knihkupectví otvírají po mnoha týdnech, které se zdály být celou věčností, protože většina z nás zapomněla, jaký je vlastně den. Ale podařilo se. V knihkupectvích Kosmas vás na uvítanou čeká po celý týden 20 % sleva na všechny tituly.

Nikdo z nás ale nečekal, že všechny naše letošní plány vezmou za své už na začátku roku. Jedním z našich vrcholů je každoročně Svět knihy, který letos nebude. Jen pokud víte, jak dlouho se celá akce plánuje, kolik hostů se na ni zve, jak se všichni honí a štvou, aby autor, když už přijede, mohl držet svůj titul v češtině v ruce… Tak nic z toho se letos nekonalo.

A to byl jen jeden příklad za všechny, výpadek šesti týdnů a zrušení veletrhu budou mít ještě mnoho dopadů, o kterých zatím ani my sami nejspíše nevíme. Ale jedno už víme jistě. Celou tu dobu jste nás drželi nad vodou. Nákupy v e-shopu Kosmasu, přispěním na Startovači, ale hlavně milými vzkazy, které se objevují jak v mailech, tak v komentářích.

Už více než celý měsíc s námi také sledujete Řetězové čtení, které pro vás připravují spisovatelé a překladatelé, kterým za to ještě jednou děkujeme. I oni jsou skvělí. A nejde přitom jen o naše autory, přidali se k nám kolegové z dalších nakladatelství jako Host, Paseka, Práh, Torst, Fra, Druhé město a další.

Archiv výzvy #čteníspojuje najdete ZDE:.

Vzhledem k tomu, že příspěvků se nám sešlo tolik, můžeme v publikování videí dále pokračovat. A to je to nejdůležitější – pokračovat. Nevíme, kdy se nám podaří vydat knihy, které nabraly zpoždění, ale budeme se snažit vydat, co jsme slíbili. Díky vám totiž víme, že to, co děláme, má cenu. A hlavně také víme, že ať už nás v nejbližší době čeká, co chce, s vámi to nějak zvládneme. Těšíme se na vás v knihkupectvích!