Argo na veletrhu Svět knihy Praha 2022

9.–12. června se účastníme knižního veletrhu Svět knihy Praha 2022 na Výstavišti v Holešovicích. Vystavujeme v hale A, na stánku HA203, kde najdete širokou nabídku našich knih za zvýhodněné ceny. Taky jsme pro vás, ve spolupráci s našimi dalšími partnery, připravili bohatý program. Tak se přijďte podívat!

ČTVRTEK

Elsa Morante

Čtvrtek v 16:00, Autorský sál – venkovní plocha

Arturův ostrov, čtenáři i kritikou považovaný za nejkrásnější román Elsy Morante, vyšel poprvé v roce 1957. K českým čtenářům se dostává až se značným zpožděním, které ale vzhledem k nepochybné nadčasovosti díla není vůbec na škodu.

Italský kulturní institut v Praze, Svět knihy, Nakladatelství Argo

Donatella Di Pietrantonio – autogramiáda

Čtvrtek v 17:00, HB201 – Hala B

Italský kulturní institut v Praze

Setkání s Donatellou Di Pietrantonio

Čtvrtek v 18:00, Literární sál – venkovní plocha

Finalistka italské ceny Premio Strega představí dvě knižní sondy do života na italském venkově a promluví nejen o vztazích mezi matkami a dcerami a o síle úspornosti. Di Pietrantonio nahlíží do nitra postav a dotýká se choulostivých témat prostřednictvím vytříbeného jazyka.

Italský kulturní institut v Praze, Svět knihy, Nakladatelství Argo

PÁTEK

Mira Marcinów a Klára Svobodová představí své knihy

Pátek v 16:00, Autorský sál – venkovní plocha

Vypořádat se se smrtí blízkého člověka není jen tak. Jak Klára Svobodová, tak Mira Marcinów si to zažily na vlastní kůži. Psaní knihy jim nabídlo způsob, jak se s těžkými událostmi vyrovnat.

Nakladatelství Argo, Polský institut v Praze

Mira Marcinów a Klára Svobodová – autogramiáda

Pátek v 17:00, stánek Argo HA203 – Hala A

Nakladatelství Argo, Polský institut v Praze

Áčková debata

Pátek v 17:00, Autorský sál – venkovní plocha

Edice AAA patří k vlajkovým lodím nakladatelství Argo. Už od roku 1994 v ní vycházejí zásadní díla současné angloamerické produkce. Jména „áčkovských“ překladatelů pravidelně zaznívají při vyhlašování tuzemských překladových ocenění. S několika z nich si bude povídat redaktor a překladatel Petr Onufer.

Nakladatelství Argo

Historické edice v Argu: Nahlédnutí do historie s Martinem Nodlem

Pátek v 19:00, Literární salon – venkovní plocha

Redaktor Martin Nodl představí vybrané historické tituly z nakladatelství Argo. Mimo jiné má na starosti edice Historické myšlení a Každodenní život, které byly oceněny cenou Magnesia Litera za nakladatelský počin. Spolu s Martinem Nodlem se pořadu zúčastní historikové Pavel Himl, Miloš Řezník a Pavlína Cermanová.

Nakladatelství Argo

SOBOTA

Novinky v edici Crossover

Sobota v 11:00, Autorský sál – venkovní plocha

Oldřich Vágner / Jan Kulveit

Už třetím rokem na pultech knihkupectví vídáme graficky nezaměnitelné knihy z edice Crossover, která prostřednictvím titulů z mnoha oborů přináší průřez nejpalčivějších témat současnosti. Edici blíže představí Oldřich Vágner a společně s Janem Kulveitem se zaměří na novinku s pořadovým číslem dvanáct, která nese název Nad propastí.

Nakladatelství Argo

Gianfranco Calligarich – setkání s autorem

Sobota v 12:00, Autorský sál – venkovní plocha

Poslední léto ve městě, román, který se v průběhu let stal kultovní knihou. Sugestivní atmosféra šedesátých a sedmdesátých let v Římě a příběh nešťastné lásky. Autor představí nestárnoucí dílo, jež snese srovnání s velkými romány moderní literatury počátku 20. století.

Italský kulturní institut v Praze, nakladatelství Argo

Gianfranco Calligarich – autogramiáda

Sobota v 13:00, HB201 – Hala B – Hala B

Italský kulturní institut v Praze

Vilma Kadlečková – tradiční myceliální beseda s autorkou

Sobota v 12:00, Fantasy a sci-fi – Křižíkův pavilon D

Jsou lepší össenské houby, nebo fomalhiwské krystaly? Kolik civilizací argenitového vesmíru nepřežilo apokalypsu? Dělá si z nás bůh Akkütlix legraci? A má vůbec ještě smysl psát žánrové knihy? Sága Mycelium dospěla k závěru, takže je čas na rekapitulaci i nové plány. Přijďte si je poslechnout!

Nakladatelství Argo

Edice Fantastika a Argomiks

Sobota v 13:00, Fantasy a sci-fi – Křižíkův pavilon D

Překladová fantastika u nás jen kvete a každý měsíc vychází celá řada atraktivních titulů. Zkusme si společně představit to nejzajímavější ze zbytku roku 2022 včetně dosud neohlášených titulů.

Nakladatelství Argo

„Poslední baronka“ aneb slovenské dokuromány z Arga

Sobota v 14:00, HB 303 – Slovensko – Hala B

V překladu Jiřího Popiolka je Poslední baronka druhou knihou Silvestra Lavríka, která vykresluje příběhy slovenské společnosti v 20. století na pomezí beletrie a literatury faktu. Následuje autogramiáda na stánku Arga HA 203.

Literárne informačné centrum, nakladatelství Argo, Slovenský inštitút v Prahe

Ženy v soukolí dějin

Sobota v 15:00, Ateliér Evropa – venkovní plocha

Novinářky i spisovatelky Leïla Slimani, Alice Horáčková i Magdaléna Platzová se ve svých knihách vracejí do první poloviny minulého století. Jejich postavy pocházejí z různých prostředí, ale všechny se musejí vyrovnávat s historickými zvraty, které nějakým způsobem zasáhnou do jejich života. Autorky se při psaní inspirovaly rodinnou historií a pátraly v archivech. Debatu moderuje Radka Potměšilová.

Nakladatelství Argo, Francouzský institut v Praze

Eklektik bastard a krize po třicítce

Sobota v 15:00, HB 303 – Slovensko – Hala B

Sarkasticky laděné příběhy povídkového komiksu Ivany Gibové v překladu Lenky Brodecké vycházejí ze života současných třicátníků, kteří prožívají internetovou dospělost, třebaže neměli internetové dětství. Po prezentaci následuje autogramiáda.

Literárne informačné centrum, nakladatelství Argo, Slovenský inštitút v Prahe

Silvester Lavrík – autogramiáda

Sobota v 15:00, stánek Argo HA203 – Hala A

Literárne informačné centrum, nakladatelství Argo, Slovenský inštitút v Prahe

Osiřelec ve skříni. Marcinów a Semotamová

Sobota v 16:00, Autorský sál – venkovní plocha

Dvě autorky s citem pro absurditu i něžnost si pohrávají s autobiografickou prózou. Romány složené z vybroušených fragmentů. Hrdinky vypisující se ze svých životů. Můžete se smát i hledat sami sebe. Knihy Osiřelec (2022) a Ve skříni (2018) vydalo Argo.

Nakladatelství Argo, Polský institut v Praze

Velký rozhovor se spisovatelkou Leïlou Slimani

Sobota v 16:00, Velký sál – venkovní plocha

Leïla Slimani je přední představitelkou současné francouzské literatury. Mezi její díla patří V lidožroutově zahradě, Něžná píseň a Země těch druhých, její nová kniha přeložená do češtiny, příběh zasazený mezi dvěma zeměmi (Marokem a Francií) a dvěma epochami.

Francouzský institut v Praze

Alice Horáčková, Magdaléna Platzová – autogramiáda

Sobota v 16:00, stánek Argo HA203 – Hala A

Nakladatelství Argo

Mira Marcinow – autogramiáda

Sobota v 17:00, stánek Polský institut HB501 – Hala B

Polský institut v Praze

Urban + Vácha + Teršová

Sobota v 17:00, Literární salón – venkovní plocha

Píšou romány odehrávající se v naší historii. Každý z nich ale přistupuje ke své práci zcela jinak. Klára Teršová, Miloš Urban a Dalibor Vácha, nepřehlédnutelní autoři s nezaměnitelným stylem, dotýkající se témat, která by neměla být zapomenuta – meziválečné Ašsko, hrdinové protinacistického odboje a pražská jatka v době první republiky.

Nakladatelství Argo

Klára Teršová, Miloš Urban a Dalibor Vácha – autogramiáda

Sobota v 18:00, stánek Argo HA203 – Hala A

Nakladatelství Argo

Temný venkov

Sobota v 18:00, Literární salón – venkovní plocha

Venkov jako prostor, kde se zastavil čas. Venkov jako místo, kde je člověk blíž přírodě, ale i zvířeti v sobě, kde se realita prolíná s mýtem. Dva působivé a originální pohledy přináší prózy Cestou špendlíků nebo jehel od Zuzany Říhové a Surový tvar Lukáše Palána. Debatu (nejen) o temném podhoubí jejich psaní povede Martina Mašínová. Autogramiáda se uskuteční po pořadu.

Nakladatelství Argo

NEDĚLE

Detektivní příběh pro děti

Neděle v 10:00, Rosteme s knihou – venkovní plocha

Zdálo se vám někdy, že se knižní postava chová hloupě? Chtěli jste rozhodovat sami? Tak to je Paříž s vůní zločinu přesně pro vás! Originální detektivku pro děti představí autorky Šárka Ledenová a Hana Prokopcová a ilustrátorka Petra Waldauf Slabá. Pozor, detektiv Lupička bude od malých pátračů a pátraček na místě potřebovat pomoct se zapeklitým případem!

Nakladatelství Argo

Kateřino, kresli!

Neděle v 14:00, Rosteme s knihou – venkovní plocha

Kateřina Čupová si získala pozornost čtenářů adaptací Čapkova R. U. R. Komiks obdržel Zlatou stuhu a už vyšel v několika překladech. Teď autorka představuje svůj nový komiks pro děti Hrnečku, vař. Co si v dnešní době počít s hrnečkem, který vaří kouzelnou kaši? Víťa má jasno: použije ho k boji se zločinem!

Nakladatelství Argo