Holandská vila

Holandská vila

rok vydání – 31. 10. 2021
Doporučená cena je 398 Kč

Ann Patchettová napsala svůj dosud nejsilnější román, dojemný příběh o nezničitelných sourozeneckých poutech, o domě jejich dětství a minulosti, které se nelze zbavit. Holandská vila je příběh ztraceného ráje, který zkoumá problémy dědictví, lásky a odpuštění i toho, jak sami sebe chceme vidět, a kým jsme doopravdy.
Na konci druhé světové války se Cyrilovi Conroyovi souhrou štěstí a chytré investice podaří položit základ obrovského realitního impéria, a tím rodinu katapultovat z chudoby do nezměrného bohatství. První, co udělá, je, že koupí Holandskou vilu, luxusní sídlo na předměstí Filadelfie. Má to být překvapení pro manželku, ale spustí tím vlnu událostí, jež zničí všechny, které má rád.
Vypravěčem je Cyrilův syn Danny, kterého nakonec z domu, kde vyrostl, vypudí nevlastní matka, a s ním i jeho starší sestru, báječně jízlivou, sebevědomou Maeve. Oba zámožní sourozenci jsou uvrženi zpátky do chudoby, z níž se rodičům povedlo vymanit, a zjistí, že se mohou spoléhat jen jeden na druhého. A právě jejich nerozlučné pouto jim zachrání život a ovlivní budoucnost.

„Tak jako u Patchettové vždycky, nám hlavní postavy rychle a snadno přirostou k srdci.“

Wall Street Journal

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788025736142
ISBN 978-80-257-3614-2
Počet stran 320
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 16cm x 23cm
Vydání 31. 10. 2021
Nakladatel Argo

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné