Všichni krásní koně

rok vydání – 1995
Doporučená cena je 139 Kč

Román současného amerického autora, který obdržel Národní knižní cenu za rok 1992. Jeho děj je zasazen do roku 1949. Vypráví cestu tří mladíků z Texasu do Mexika a také vstříc dospělému věku.

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788085794038
ISBN 80--85-794--03--8
Počet stran 256
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 12cm x 19,5cm
Vydání 1995 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (2x)

Názory
čtenářů

Ed Scapa
13. 5. 2012

Všichni, kdo chtějí psát…...

(...) Všichni krásní koně je kniha, která má všechny základní prvky dobrého románu: výborně koncipovaný příběh, excelentní literární styl i nepodbízivou čtivost. Hlavní hrdina John Grady prochází vývojem, kdy se z chlapce stává Muž.
Chcete úspěšně absolvovat nějaký kurz tvůrčího psaní? Prostě si přečtěte tuto knížku:-)

blkr,
25. 10. 2010

McCarthy mne nikdy nezklame...

(...) Posledních pár let se k Mc Carthyho knihám vracím a pořád je v nich něco nového, co mne překvapí a tak nějak povzbudí. Všichni krásní koně jsou opravdu krásná kniha a její přečtení rozhodně není ztrátou času!!

P. Weidner, Německo, nehodnoceno
2. 3. 2010

velice kvalitní literární zážitek...

(...) Cesta je vynikající román, skvěle reflektující naši civilizaci - odkazuji na můj příspěvek u tohoto titulu. Všichni krásní koně je o hledání vlastní cesty v životě a dovolím si říct, že hlavně - a to především - je to příběh o lásce, napsaný jiným, velice působivým a zcela nekonvenčním způsobem. Román obsahuje celou řadu nevyslovených ale z kontextu děje vyplívajících velice hlubokých a zásadních myšlenek, jejichž filosifická podstata a forma vyprávění učinily z tohoto románu velice kvalitní a krásný literární zážitek.

Anonym nehodnoceno
17. 4. 2009

Nenechajte si ujsť...

(...) Cesta je skvelá, ale vlastne ničím neprekvapí. Všichni krásní koně je román dejovo bohatší a myšlienkovo podnetnejší. A aj keď je miestami drsnejší ako Cesta, tak je podľa mňa krajší. Rozhodne si Všichni krásní koně nenechajte ujsť.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné