Valis
Není k dispozici / Not available
rok vydání – 2006

Jeden z nejkontroverznějších románů Philipa K. Dicka, na jednu stranu zatracovaný, na druhou stranu obdivovaný příběh o náboženské sektě, která nalezne svého Mesiáše. Co se stane, když jistá náboženská sekta tak dlouho hledá Mesiáše, až ho nalezne ve dvouletém dítěti jménem Sofie, která jim potvrdí, že celá zemská civilizace je odpradávna řízena inteligencí z vesmíru? Nastane konec světa? Román Valis je možné považovat za sci-fi, ale především je to zamyšlení nad věčným fenoménem – lidským hledáním boha.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788072037315
ISBN 80--72-03-7-31--5
Počet stran 256
Jazyk česky
Vazba brožovaná
Produkt kniha
Rozměry 11,5cm x 18cm
Vydání 2006 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

1 (1x)

Názory
čtenářů

Jana Jirásková, jana.jiraskova at centrum.cz, Liberec nehodnoceno
21. 10. 2008

Lidská kniha o nadlidských věcech…...

(...) Né, vážně... Dickovo 'Božské' téma, citované úryvky z exegeze, tříocí mimozemšťané... Přesto - když jsem tohle dočetla, přišla mi právě tahle knížka neuvěřitelně lidská, střídmá a střízlivá, s 'lidskou' podstatou (a nádherným koncem). Valis zkrátka miluji a sama za sebe můžu s čistým svědomím prohlásit, že ho budu v životě číst ještě mnohokrát...

joule,
5. 11. 2007

Taky ztracený…...

(...) ..a to úplně, pro mě to nejhorší co jsem od Dicka četl, a kromě 3 stigmat..jsem četl vše česky vydané

kamil, nehodnoceno
6. 8. 2007

Zajimave...

(...) Mne se kniha moc libila, protoze jsem Dickuv velky fanda a nedam na nej dopustit. Valis je umeleckym vyjadrenim jeho Exegeze, ktera se v celku asi nikde sehnat neda. Na Valisu je dobre to, ze se z nej o samotnem spisovateli dozvime spoustu zajimavych informaci, myslenkovych pochodu a pohledu na nabozenstvi. Zajimave je premyslet, ktere z popisovanych udalosti se skutecnemu Horseloveru Fatovi staly a ktere si vymyslel. Rozhodne stoji za precteni.

misstake, nehodnoceno
29. 10. 2006

Ztracený ve Valisu...

(...) Charakterizovat tuto Dickovu knihu, stejně tak jako přijít jí na chuť nebo pochopit rozhodně není snadné. Je to údajně jeden z nejlepších Dickových počinů, pro mě se ale stal tím nejhorším, dokonce i jeho Král úletů se mi líbil víc. Třeba jsem čekal něco jiného, ale tentokrát jsem se opravdu ve světě Valisu mezi několika zábavnými momenty ztratil v nástrahách pseudofilozofických a teologických zamyšlení.

Anonym nehodnoceno
29. 4. 2006

recenze...

(...) fak dobry

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné