V polévce miso
Není k dispozici / Not available

V polévce miso

rok vydání – 2008

Rjú Murakami, „enfant terrible“ současné japonské literatury, patří mezi nejvýraznější představitele japonské moderní prózy. Polévka miso je stejně jako tato kniha zvláštní směsí nasládlého, hořkého, kyselého a slaného. Hlavním hrdinou románu je mladík Kendži, který si na vysněnou cestu do Spojených států vydělává prováděním zahraničních, převážně amerických zákazníků nočním Tokiem. Jeho protipólem je zlověstně tajemný americký turista Frank, který si jej na několik dnů najme pro putování po těch nejpokleslejších podnicích a jehož osobnost vyvolá v Kendžim vlnu strachu a podezírání. Kniha je zároveň profesionálně zpracovaným thrillerem a promyšleným psychologickým románem s bohatým, až vizuálně působícím jazykem. Čtenář, který začne postmoderní balení thrilleru plného krutého násilí a sexu postupně loupat jako cibuli, objeví příběh o samotě, lásce a přátelství. O strachu ze života i smrti. O ztrátě vlastního já. O pokrytectví světa, ve kterém žijeme.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788072039777
ISBN 978-80-7203-977-7
Počet stran 205
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 13cm x 21cm
Vydání 2008 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

Marie Naidrová, České Budějovice nehodnoceno
24. 2. 2009

Proč se kniha nelíbí aneb musíme myslet...

(...) Jako milovník hororů a upířů (ala hektolitrů krve) mě brutální scény nadchly; nicméně mi nepřišlo, že by celá kniha byla jen o tom. Naopak je to jedna z mála knih u níž se člověk musí zamyslet a to dost lidí neumí, proto jako u většiny knih tohoto žánru se objevuje víc špatných hodnocení než u jiných.

Petr, Brno nehodnoceno
18. 2. 2009

Hnus...

(...) Zaujalo mě na záložce o čem kniha je. Dočetl jsem do dvou třetin, docela zajímavé, ovšem nic úchvatného, psychologický romám si představuji trochu jinak, postupně jsem dokonce zjistil, že je mi popisované prostředí sex klubů a nočního života v Tokyu odporné. Poslední kapka byla kapitola popisující Frankovo řádění v jednom z klubů - barvitě popisované brutální násilnosti, nekončící ani po třech stranách. Vrátil jsem se ke knize dvakrát v naději že to překousnu, ale nešlo to.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné