Splynutí
Není k dispozici / Not available
rok vydání – 2011

Závěrečný díl romantické fantasy trilogie. V prvním dílu, který česky vyšel pod názvem Mrazení, oba hlavní hrdinové, Grace a Sam, našli jeden druhého, ve Váhání bojovali za to, aby mohli zůstat spolu. Ve Splynutí je situace ještě vyhrocenější, na vlky jsou pořádány štvanice a životy obou protagonistů se ocitají v ohrožení. Jak se smrt víc a víc blíží, je stále obtížnější neztratit lásku.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788025705148
ISBN 978-80-257-0514-8
Počet stran 400
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 14cm x 20,5cm
Vydání 2011 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (2x)

Názory
čtenářů

Bublushka
17. 11. 2012

Je to něco dokanalého....

(...)
Grace je obyčejná dívka, kterou však v dětství napadli vlci. Byl ale mezi nimi jeden v vlk se zlatýma očima a ten nakonec všemu zabránil. Od té doby ho Grace každou zimu vídávala v lese za jejich domem, ale nidky se nesešli. Až jednou ve věku jejích 17-ti let...
První kniha Mrazení podává dokonalý příběh plný lásky a napětí a čtenář netuší, jak vše dopadle. Fandí hlavním hrdinům a dýchá s nimi až do konce. Mistrovsky udělaný, nádherný a k slzám dohánějící konec by, zdá se, nepotřeboval pokračování, ale i tak ho dostal a obě byla skvělá.Stále zůstávalo mnoho nezodpovězených otázek
Ve Váhání se do příběhu přidává i Graceiina spolužačka ze školy Isabel a nový vlkodlak Cole, jejichž cesty se brzy zkříží a hodně zasáhnou i mezi Grace a Sama. V příběhu se obejvují nové zápletky a nic není jak ze z prvu zdálo. A každý hrdina vytahuje ze své skříně stále větší a větší kostlivce a snaží se s nimi poprat. Je to ale velmi těžké.
V posledním Mrazení se vše blíží ke svému konci. Ale ani ten není nijak lehký. Přinese hrdinům mnohá utrpení a není jasné kdo zůstane a na živu a s jakými následky. Poslední dvě kapitoly jsou dokonalé. Já se u jedné z nich neudržela a musela jsem prolít pár slz, protže to bylo tak emotivní a nádherné.
Maggie Stifvaterová opravdu umí psát a v trilogii Vlci z Mercy fals to předvedla na jedničku. Sice by knihy mohly mít další pokračovaní, protože prostoru na to mají dost, ale vlastně to nepotřebují a nechávají hrdinům volné pole působnosti, ať mají konečně klid. Nálepka sáhodlouhé série by to vše jen zkazila.
Tato trilogie je fakt skvělá a řadí se mezi mé oblíbené knihy. Je lepší než Stmívání protože není tak naivní, tak sladká a nejsou v ní žádní upíři. A vlkodlaci jsou tam popsaní tak, že člověk uvěří v jejich existenci. Knihy vřele doporučuji, pro milovníky fantasy to pravé, pro milovníky vlků jestě lepší a pro ty, kteří se chtějí ponořit do romantického příběhu plného strastí naprosto dokonalé.

Rika
13. 12. 2011

Výborné čtení...

(...) Všem mohu jen doporučit. Je to napínavé až do konce. Škoda že je to poslední díl.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné