Špičkou jazyka
Není k dispozici / Not available

Špičkou jazyka

rok vydání – 2010

Román od autorky, jež bývá označována za novodobého Charlese Dickense, nás zavádí do viktoriánské Anglie a Londýna. V 80. letech 19. století se mladinká Nancy Astleyová, dcera venkovského obchodníčka s ústřicemi, zamiluje do hvězdy londýnského kabaretu Kitty Butlerové, jež se na svá vystoupení převléká za muže a zpívá mužské písně. Nancy nevynechá jediné představení, až si jí Kitty všimne, a Nan se stane její garderobiérkou. To jsou počátky jejich společného milostného života i společné kabaretní kariéry, ale jejich osudy propletené s mnoha sociálními prostředími, dobovými hnutími a dalšími postavami představují v podání Sarah Watersové, stejně jako v případě její Zlodějky (vyšlo v r. 2008), jízdu na horské dráze s ekvilibristickými výkony.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788025702413
ISBN 978-80-257-0241-3
Počet stran 512
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 21cm
Vydání 2010 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (2x)

Názory
čtenářů

Marie Hrušková
29. 12. 2014

Hodně dobré...

(...) Mě se kniha moc líbila

Anonym nehodnoceno
21. 6. 2010

je fajn...

(...) Cože otrlého čtenáře? Možná tak pro jeptišku, co neví co je sex. Prostě je dobrá! Má náboj, spád a není hloupá jako červená knihovna.. Pro lesbičky super, pro heterosexuály pohled na to, že homosexuálové jsou plně normální a mají normální pocity a touhy.

Markéta, nehodnoceno
14. 5. 2010

Letní čtení...

(...) Jak se píše v recenzích, je to opravdu kniha pro otrlé čtenáře, ale ten, kdo čte současnou literaturu, nebude nijak zaražen. Kniha je to poutavá, zajímavá, ale kdybychom si místo lesbického páru dosadili heterosexuální, máme z toho průměrnou červenou knihovnu. Takže doporučuji jako knihu na dovolenou, od které očekáváme pouze pobavení.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné