Podobenství o rozsévači

rok vydání – 2021
Doporučená cena je 448 Kč

Píše se rok 2025. Lauren Olamina žije se svou rodinou v jedné z mála bezpečných čtvrtí, které na předměstí Los Angeles ještě zbývají. Za zdmi této střežené enklávy se její otec, kazatel, a hrstka dalších pokouší zachránit poslední pozůstatky civilizace rozvrácené drogami, nemocemi, válkou a trvalým nedostatkem vody.
Zatímco otec se snaží ukazovat svým následovníkům správnou cestu, Lauren svádí boj s hyperempatií, stavem, díky němuž je mimořádně citlivá na bolest jiných. Po náhlé ztrátě své rodiny i domova je nucena vydat se s hrstkou uprchlíků za nejistou vidinou bezpečí. Během obtížné cesty v ní vyklíčí převratná myšlenka, která může zachránit lidstvo.
Román Podobenství o rozsévači uznávané afroamerické spisovatelky Octavie E. Butlerové je jednou z nejvýznamnějších dystopií světové literatury. Celých pětadvacet let od svého vzniku stále poutá pozornost a nabývá na síle a aktuálnosti, což dosvědčuje i jeho nedávné umístění na žebříčku nejprodávanějších knih deníku New York Times.

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025734858
ISBN 978-80-257-3485-8
Počet stran 360
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 14,5cm x 20,5cm
Vydání 2021 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Redaktor Martin Šust představuje knihu.

Recenze v médiích

magazin.aktualne.cz

Hana Ulmanová: Voda stojí víc než benzin, ze života je peklo. Román líčí přežití v odlidštěném světě

(...) Podobenství je výstižný poučný příběh ilustrující morální postoj nebo náboženský princip. Psal je i Franz Kafka, původ ale mají v Bibli. Právě na pasáž z Lukášova evangelia naráží Podobenství o rozsévači afroamerické spisovatelky Octavie Estelle Butlerové, které nedávno vydalo Argo v edici Fantastika. I když kvalitami a významem by to románu možná více slušelo v prestižní "áčkové" řadě angloamerických autorů.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné