Nebeská tělesa

rok vydání – 2016
Doporučená cena je 398 Kč

Píše se rok 1866, prospektor Walter Moody při hledání zlatých nalezišť zabloudí do odlehlé komunity na západním pobřeží Nového Zélandu a připlete se do místnosti, v níž sedí dvanáct mužů. Všechny je spojuje jediná touha: vyřešit řetězec záhadných vražd, které se v okolí poslední dobou udály. Děj pohánějí děsuplné události v obskurních kulisách: je zde opiové doupě, zdrogovaná děvka, přízračná loď duchů, mrtvý opilec, ztracený poklad a mladý muž, který se beze stopy propadl pod zem. Každá další kapitola odhaluje střípek vědomostí osvětlujících, co se vlastně v nepřehledném městečku Hokitica událo. Vyprávění v austenovském oblouku střídá perspektivy a v uchvacujícím závěru dojdou všechny záhady vysvětlení.
Autorka novátorsky využívá zvěrokruhu a jeho jednotlivých znamení: každá postava odpovídá jednomu znamení, odrážejí se v ní vlastnosti danému znamení přisuzované a symbolika nebeských těles tvoří kostru vyprávění v každé kapitole věnované jednotlivým protagonistům. Výsledkem je propracovaný nebeský horoskop, v němž do sebe všechna tělesa bezchybně zapadají a směřují k řinčivému rozuzlení v hodině dvanácté.

Vydání knihy podpořil program Creative New Zealand.
Vydání knihy podpořilo Ministerstvo kultury České republiky.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788025719121
ISBN 978-80-257-1912-1
Počet stran 672
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15,5cm x 23,7cm
Vydání 2016 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (1x)

Názory
čtenářů

Jirka Nekola
8. 10. 2017

Skvělé čtení, které může z počátku připadat trochu …...

(...) Skvělé čtení, které může z počátku připadat trochu zdlouhavé a věčně odbočující, ale za chvilku si na styl zvyknete a ponoříte se do románového světa až tak, že je vám líto, když po 700 stranách končí.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné

Další knihy tvůrců titulu

Tento autor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.