Návrat do Killybegs

rok vydání – 2015
Doporučená cena je 298 Kč

Napínavý a čtivý román inspirovaný skutečnými událostmi, zradou a vraždou vysokého představitele strany Sinn Feín, který byl odhalen jako britský agent. Jak se z uctívaného hrdiny stane zrádce? V prosinci 2006 jedenaosmdesátiletý Tyrone Meehan jen čeká na smrt. Netuší, kdy ani odkud udeří. Ale ví jistě, že přijde a stane se tak v jeho rodné vsi na irském venkově. Tam, kde ho otec učil nenávidět všechno anglické a odkud musela jeho rodina prchnout před bídou. Je čas, aby Tyrone odvyprávěl svou verzi pohnutého životního příběhu plného zvratů a osudných voleb.

Vydání knihy podpořil Francouzský institut v Praze.
Vydání knihy podpořil Centre National du Livre.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788025712665
ISBN 978-80-257-1266-5
Počet stran 276
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15,5cm x 21cm
Vydání 2015 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (3x)

Názory
čtenářů

Terka M.
1. 5. 2018

Safra, to bylo ale dobré! Příběh, napětí, a hlavně …...

(...) Safra, to bylo ale dobré! Příběh, napětí, a hlavně literární styl, způsob vyprávění, přirovnání, a snad i překlad, prostě mi to fakt sedlo. Navíc to nebylo ani trapně krátké nebo zbytečně dlouhé, ale tak akorát. A navíc ve vydání nebyly chyby.

Proroczek
3. 9. 2015

Zil jsem v Belfastu...

(...) pres 9 let a zajimal se o problematiku, o ktere se pise v knize. Setkal jsem se s nekterymi lidmi, kteri byli blizko obema stranam. Tuhle knihu jsem precetl jednim dechem a musim rict, ze je vyborne napsana a take prelozena. A taky pravdive, podle jistych indicii. Pomohla mi jeste vice pochopit nazory a chovani mych znamych. Doporucuji kazdemu.

luhlirova
8. 4. 2015

Fantastická záležitost...

(...) Tato kniha mě nadchla. Ne však od začátku, mé nadšení rostlo s tím, jak přibývalo přečtených stránek. Prostředí IRA je samo o sobě dost zajímavé, ještě zajímavější je ale osud jejího důstojníka Tyrona, který se stane britským agentem (což tušíme až na začátku knihy). Je těžké si tohoto muže neoblíbit, i když ani po přečtení celé knihy nebudeme mít jasno v tom, jestli byl veden šlechetnými úmysly, nebo jimi omlouval jen vlastní zbabělost. Měla jsem pocit, jako bych četla reportáž, tak byla kniha přesvědčivá. Rozhodně doporučuji!

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné