Mrazení
Není k dispozici / Not available
rok vydání – 2010

Romance mezi vlkodlaky. Něžný milostný příběh prodchnutý působivou melancholií a tragikou.
V lesích kolem amerického městečka Mercy Falls u kanadských hranic žijí vlci. Jednoho dne stáhnou z houpačky u nedalekého domu malou Grace. Pokoušou ji, ale vlk se žlutýma očima ji odtáhne do bezpečí. Od té doby dívku vlci fascinují, zvlášť její zachránce. Když o několik let později vlci napadnou Graceina spolužáka, chlapi z městečka vezmou pušky a uspořádají na ně hon. Ještě ten večer najde Grace na verandě svého domu postřeleného chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší. Sam ví, že přijde rok, kdy už na sebe lidskou podobu nevezme. Jenže ani on ani Grace se s tím nechtějí smířit, ne teď, když se konečně setkali. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby neztratil sám sebe a taky Grace. Protože tentokrát už to bude navždy.
Kniha Mrazení vyšla již ve 32 jazycích! 30 týdnů se držela na žebříčku New York Times Bestsellers a s přestávkami se do něj stále vrací.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788025702499
Počet stran 342
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 20,5cm
Vydání 2010 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

1 (1x)

Názory
čtenářů

Anonym nehodnoceno
13. 6. 2011

Pochvala...

(...) Je mi jenom 13, ale je to nejhezčí kniha, kterou jsem četla.

Aneta, Brno nehodnoceno
12. 4. 2011

Naprosto úžasné...

(...) Tahle kniha je opravdu výjimečná svou atmosférou, svým příběhem, láskou, která se v ní odehrává a které je ve skutečném světě tak málo... Oba dva díly jsou skvělé a dechberoucí...

Veronika, nehodnoceno
8. 4. 2011

Krása...

(...) To je jedna z nejkrásnějších a nejsmutnějších knih co jsem kdy četla, na konci jsem brečela jak malá. Má velmi příhodný název, místy mě fakt zamrazilo. Váhání je ale ještě smutnější, moc doporučuju. Pět hvězdiček je žalostně málo na ocenění téhle něžné, smutné knihy.

Ela, Plzeň nehodnoceno
20. 3. 2011

Och ♥♥♥...

(...) Kdo tu knížku četl ten pochopí, kdo ne zbytečné vysvětlovat...;)...*Dokonalost*! ♥

Ondra, Praha 4 nehodnoceno
6. 2. 2011

Ach...

(...) Takže...Mrazení mi doporučila kámoška Nebudu-Jmenovat...Maggie mě naprosto vtáhla do děje..V částích jako když se Sam proměňuje ve vlka a v člověka na konci, tak jsem brečel jak malé dítě...Tahle kniha...Vystihuje název..Fakt mě v nějakých částích mrazilo..:-) .. Pokud mohu říct, pět hvězdiček je málo.. Je to má nejoblíbenější kniha....Teda druhá...POkud mohu poradit, přečtěte si Zavržený (v originále Hush, hush) ;)

Elle, Česká Lípa nehodnoceno
22. 1. 2011

Mrazení – úžasná kniha...

(...) Tato kniha pro mě byla směsicí různých pocitů. Dakázala ve mě vyvolat asi všechny různé pocity. Tato kniha je pro mě lepší než Stmívání. Je opravdu úžasná, nádherně psaná a rozhodně nenapodobitelná. Už se nemůžu dočkat pokračování. Poslední dobou ani nevydávaly pořádné knihy, takže po dlouhé době zase nějaká úžasná jako mě kdysi zaujala kniha Stmívání. Doufám, že knih, tak svělých a úžasných jako je tato bude jen přibývat. Vím, že už jsme to psala, ale já se opravdu nemůžu dočkat pokračování :DD.

Lucie, nehodnoceno
16. 1. 2011

Ať STMÍVÁNÍ táhne !...

(...) Tahle kniha je ta nejlepší, kterou jsem kdy četla. Maggie mě dokázala vtáhnout do děje a v pasážích, kdy se SAm měnil, kdy na něj Grace vzpomínala a i když ho nakonec zase viděla, jsem brečela. Pět hvězdiček je na tohle málo. Ano, oprvadu jsem si knihu koupila jenom kvůli obalu, který stejně jako jeho název vystihuje obsah, opravdu mě v některých pasážích mrazilo v zádech. Najednou mi celá Twilight saga ořipadá trapná a přeslazená kravina. Šíleně se těším na další díl VÁHÁNÍ a doufám, že i u něj budu moc dát takhle skvělé hodnocení. N-e-j-l-e-p-š-í

klára, znojmo nehodnoceno
16. 1. 2011

nic lepšího jsem nečetla...

(...) Právě jsem jí dočetla. A můžu tedy musím říct že sem nikdy nic lepšího nečetla. Je skvělá. A doporučila bych jí každému koho bych potkala. Ale musím uznat že tato knížka je u konce docela dost smutná .

Galad Elen, nehodnoceno
13. 1. 2011

dokonalé...

(...) Nejdřív jsem si knihu opravdu koupila jen kvůli obálce. Co se skrývalo uvnitř však bylo mnohem lepší. Neuvěřitelně krásný milostný a zároveň tragický příběh, který má se Stmíváním společné snad jen opravdu to slovo Vlkodlak. Brečela jsem u toho jako želva! :-) Všem vřele doporučuji přečíst, protože kde tak neučinil, neví, co je pravá lovestory...

Kateřina, Brno nehodnoceno
5. 11. 2010

Kniha...

(...) Nezbývá mi nic jiného, než souhlasit s ostatními. Tato kniha mne velmi nadchla a přiznávám, plakala jsem... Stmívání tomu moc podobné není, což je dobře. Kniha Vás upoutá hned na první pohled. Nelituji, že jsem si ji koupila. Je originální, krásně napsaná, no prostě má něco do sebe...

Sanďa, Žďár nad Sázavou nehodnoceno
30. 10. 2010

Mrazení od začátku do konce…...

(...) Poslední dobou se u nás objevuje spousta knih podobných Stmívání (nechci tím samozřejmě narážet přímo na Upíří deníky, které mě absolutně nenadchly ani při zběžném pohledu na přebal), ale tahle knížka má něco do sebe. Narazila jsem na ni v jednom časopise, přečetla si jejich zkrácený děj, podívala se na přebal... A bylo to, láska na první pohled :) na svůj vlastní výtisk bylo těžké čekat, ale dočkala jsem se, a knížka teď zaujímá své čestné místo na stolku u postele, abych si z ní mohla každý večer číst. Jak jsem tu četla, opravdu si u ní popláčete, zasmějete (třeba ta část s krabicí učebnic-stačí přidat trochu vody a jednoho Sama-mě dostala...), a se Stmíváním to nemá pranic společného (leda, že v hlavní roli figuruje polovlk jako byl Jacob, jenže tady to není vlk bojující s upíry, ale vlk, který do toho spadl trošku jinak...). Ti, co tvrdí, že je to napodobenina Stmívání, to pravděpodobně ani nečetli ;-) a už se moc těším na druhý díl...

Markéta Typovská, Praha 4 nehodnoceno
30. 9. 2010

skvělá...

(...) Tato knížka mě velmi nadchla a upoutala....četla jsem ji od rána do večera. Prostě jsem nemohla odtrhnout oči od tohoto poutavého příběhu. Se Stmíváním to nemá vůbec nic společného a jak už tu někdo podotýkal, hezky jsem si u ní pobrečela.....je to prostě okouzlující knížka :) velmi chválím

Kateřina, Jihlava nehodnoceno
23. 8. 2010

úžas...

(...) Přesně je to originální něco jako Twilight sága, ale přitom tak originální a jedinečné prostě super. Ten příběh je tak zamilovaný a přitom tak tragický.

Janina, Plzeň nehodnoceno
20. 8. 2010

Grace...

(...) Tahle knížka mně hodně překvapila...ale souhlasím tady s názorem, že i samotný přebal knihy láká k jejímu zakoupení a okamžitému přečtení...Jsem nadšená a moje heslo k této knize je: někdy vám bude přpadat až směšná a někdy u ní budete opravdu ronit slzy!!....

G, Prague nehodnoceno
20. 8. 2010

Druhý dír – Linger...

(...) Dobrý den, musím říct že tato kniha je vážně dokonalá. Už i to, že obálka vás vyzívá aby jste si ji koupil. Příěh je poutavý a donutí vás přemýšlet. Něco z děje se podobá hitu Twilight ságy, ale stále si i tato kniha uchovává svojí originalitu. Sama ji čtu již o druhé. ps: chválím za skvělý překlad!

zdena, nehodnoceno
18. 8. 2010

mrazení...

(...) Velice pěkná knížka. Líbilo se mi, že je to ze dvou pohledů a nevím jak můžou někteří říkat, že se to podobá stmívání. S tím to nemá vůbec nic společněho.

Hana, Brno nehodnoceno
15. 8. 2010

nadšená...

(...) Jsem velice ráda, že jsem si tuto knihu koupila. Velmi kvalitně zpracovaná a velmi originální výtvarný počin, co se týče vizuálního zpracování. Velmi se mi líbí obálka a celá pěkná světle modrá kniha. Narazila jsem na ni náhodou na internetu a hned druhý den si ji šla koupit do knihkupectví. Moc dobře a plynule se čte. Zajímavé je i že je psána ze dvou pohledů. Myslím, že to nemá nic společného se Stmíváním, jak tu někteří podotýkají. Kniha je velmi originální a původní. Nejsem moc příznivec Stmívání a podobných upírských či vlkodlačích témat. Tato kniha mě velice překvapila a už se nemohu dočkat ledna 2011, kdy by asi mělo vyjít další pokračování v českém jazyce. V zahraničí tato kniha vyšla již 13. července. Uvažuji o zakoupení originálu. Moc tuto knihu chválím.

Zuzka, Děčín nehodnoceno
12. 8. 2010

moc pěkné...

(...) U této knihy jsem dlouho váhala, zda si ji mám koupit. Koupila a jsem velice ráda, z knihy jsem nadšená, doufám,že bude pokračování.

Nathana, Rce nehodnoceno
11. 8. 2010

super...

(...) Mrazení jsem četla poprvé v překladu před třemi měsíci a byla jsem naprosto nadšená.. momentálně ho čtu podruhé v originále a jsem nadšená znovu. Je to nádherný příběh, který je možná určen především pro čtenáře Twilight, ale rozhodně to samotnému Stmívání podobné není. Úžasné zpracování nápadu psát ze dvou úhlů.. a z některých scén jsem opravdu měla 'mrazení' i já.. Nemůžu se dočkat, až si přečtu Linger a pak další rok čekání na Forever.. Ale tenhle příběh za to stojí.

piranha1@centrum.cz
9. 8. 2010

tragédie...

(...) Totální zklamání...to by mohl být podtitul knihy...dle mého názoru až příliš podobné Stmívání. Ne příliš originální a snadno předvídatelný děj...Jediné, co mohu hodnotit pozitivně, je grafické zpracování obálky. Ta je skutečně zdařilá.

girl, with Shiver in her heart., nehodnoceno
7. 8. 2010

Shiver is part of me, now!...

(...) Od téhle knížky jsem moc nečekala, proto mě mile překvapila hned na první stránce. Moc krásně napsané a tleskám tomu, kdo dokáže takhle psát ze dvou úhlů! Co mě zmátlo byl konec v podstatě bez vysvětlení, ale díky skvělé dějové linii se to dá odpustit ;) Čekám na volné pokračovaní. (co znamená volné? a proč je to až za tak dlouho?)

Karolína, Okříšky nehodnoceno
4. 8. 2010

Nedá přestat !...

(...) Knížku jsem četla bez přestání, děj mě do knihy opravdu vtáhl. Je to krásná kniha a nevíte někdo jestli bude pokračování, hrozně by mě zajímalo co bude dál..

Sonja, Praha nehodnoceno
1. 8. 2010

Jedním dechem...

(...) Asi tak - knihu jsme začala číst odpoledne a skončila ve čtyři ráno. Nedalo se od toho odejít.:-) Ačkoliv jsme tušila dobrý konec, stejně to bylo do poslední chvíle na vlásku a s tak utlou poslední kapitolou se ani nedá čekat nic jiného, než pokračování (viz Linger). Jinak vůbec nejsem na fantasy, takže kdyby mi tuhle knížku někdo nabídl jako fantasy, tak bych asi nevěděla jestli to chci číst... Sama bych to spíš označila za nesmírně poetický komorní příběh. Co by mě zajímalo - a když už je pokračování, třeba se to i dozvím - jak to např. dopadlo s přítelkyní co se proměnila ve vlčici...

secret reader in love, jižní čechy nehodnoceno
27. 7. 2010

MY PRECIOUS <3...

(...) Myslím, že tahle knížka ke mě patří. Vnímám její existenci jako spadlou zářící hvězdu, která přišla prosvítit mé na kousky rozervané bytí. Nikdy na Tebe nezapomenu, mé nejdražší Mrazení a s lehkým, radostně melancholickým chvěním čekám na Tvé volné pokračování. Děkuju!

Janča, Rychnov nad Kněžnou nehodnoceno
14. 7. 2010

Velmi hezké a něžné...

(...) Kniha se čte jendním dechem...z ničeho nic byl konec a já marně hledala další kapitoly.... Překvapilo mě velmi kvalitní zpracování knihy...od barevného písma až po záložku, tahle knížka za ty peníze rozhodně stojí.

Ewík:-), Rudná nehodnoceno
24. 6. 2010

úžasně fascinující...

(...) Vždy když vezmu knížku a začnu číst, vžiji se do hrdinky a prožívám její pocity, u některých knih to nejde, ale tato je tak úžasně napsaná, že jsem se sama bála o Sama. Miluju fantasy a má kamarádka Markéta se se mnou vždy o knihy podělí. Nejdřív jsem od knihy nic moc nečekala, ale pak jsem ji hltala a bála poslední stránky, škoda že jsem ji už dočetla. Mohu to všem moc vřele doporučit, protože na tuto knihu jen tak nezapomenete.

Jeninas, Liberec nehodnoceno
14. 6. 2010

líbilo – a moc!...

(...) Ke knížce jsem se dostala náhodou, vlastně se mi líbil obal. Možná se mi to líbilo i víc než Stmívání, hlavně kvůli dvěma úhlům pohledu. Ale je pravda, že bychom to neměli srovnávat, je to trochu o něčem jiném. Autorka si dává záležet, abyste si uvědomili, jak důležitá je vaše individualita a snaží se vás rozplakat. Doporučuji všem romantickým dušičkám =)

žofka, nehodnoceno
9. 6. 2010

opravdu příjemné překvapení...

(...) Musím se připojit k pochvale - čteno ze zvědavosti, jestli je to pro holky nebo pro dospělé ženy - napínavé, zajímavé, jako hezký film. Nic podobného jsem zatím nečetla, takže nemám s čím srovnávat. Je to pro starší holky, tak od 13ti výše(na knížce údaj o věku chybí).

Ilona, Praha nehodnoceno
7. 6. 2010

Milé překvapení...

(...) Než jsem se odhodlala ke koupi této knížky, byla jsem skeptická, protože jsem měla za sebou sérii STMÍVÁNÍ. Ale byla jsem velice překvapená, jak melodicky se čte a jak mne bavilo vnímat pocity, myšlenky z 2 různých úhlů pohledu. Občas mne MRAZILO :)). Moc doporučuji. Jen nesrovnávat se Stmíváním. Hezké čtení :).

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné