Místo pro tajnosti
Není k dispozici / Not available

Místo pro tajnosti

rok vydání – 2015

V areálu soukromé dívčí střední školy v Dublinu bylo nalezeno tělo chlapce. Vraha se vypátrat nepodařilo. O rok později se na nástěnce ve škole objevuje fotka oběti s anonymním vzkazem: Vím, kdo ho zabil. Dostává se do rukou mladého detektiva Stephena Morana, který ji chápe jako příležitost vydobýt si místo na vysněném oddělení vražd. Spolu s kontroverzní policistkou Conwayovou znovu otevírají případ a při vyšetřování odkrývají nitky příběhu, který před rokem zůstal utajen. V kulisách staré internátní školy v Dublinu vedené řádovými sestrami číhá na každém kroku temno a je zjevné, že několik studentek nemá z různých důvodů zájem říkat pravdu. Svět dospívajících dívek se ukazuje být tajemnějším a nebezpečnějším, než si oba detektivové uměli představit.
Místo pro tajností je napínavý a vzrušující příběh o přátelství a věrnosti, krutosti dívčího kolektivu a touze vzepřít se uniformitě.

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025715079
ISBN 978-80-257-1507-9
Počet stran 511
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 17cm x 23,7cm
Vydání 2015 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

2 (1x)

Názory
čtenářů

Tereza Gluzová
15. 7. 2015

Nepodařená kniha...

(...) Místo pro tajnosti je nejhorší kniha autorky, kterou jsem četla a pro mě i velké zklamání. Děj je umístěn do kolektivu dívčí školy, bohužel však pasáže, které se věnují chování a uvažování děvčat (což je zhruba polovina knihy) nepůsobí důvěryhodně. Roli hraje zřejmě i nepříliš podařený překlad (používá dnes kdokoli v patnácti slova jako povískej mě po vlasech nebo vošoust?). Když se autorka věnuje samotnému vyšetřování (druhá polovina knihy), je to o poznání lepší. Celkově nicméně hodnotím jako nepovedenou knihu.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné