Krátký, leč divuplný život Oskara Wajda

rok vydání – 2009
Doporučená cena je 358 Kč

Junot Díaz, americký autor původem z Dominikánské republiky, vyrůstající v New Jersey a nyní žijící v New Yorku, si získal nadšené zástupy čtenářů a posléze i uznání v podobě Pulitzerovy ceny v r. 2008 právě tímto románem. Hlavní postava Oskar (narážka na Oscara Wilda) je milý, ale značně obtloustlý nýmand, který v New Jersey sní o tom, že se stane dominikánským Tolkienem a že díky tomu najde konečně lásku. Možná se mu to ale nikdy nemá splnit, protože jeho rodinu už po několik generací pronásleduje prastará kletba zvaná fukú, jež je sužuje různými pohromami, smůlou a hlavně nešťastnými láskami. Oskar stále jen teprve sní o svém prvním polibku a zdá se být zatím poslední obětí rodinné kletby, když se jednoho osudového léta rozhodne, že to s fukú skoncuje. Ve jménu lásky je třeba riskovat všechno.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788025701553
ISBN 978-80-257-0155-3
Počet stran 316
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 13cm x 20,5cm
Vydání 2009 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

4 (2x)

Názory
čtenářů

Karla Opitz
2. 3. 2019

Pasáže o hrůzovládě...

(...) Pasáže o hrůzovládě Trujilla jsou nejpůsobivější a scény drastického násilní, mučení a znásilňování jednou provždy změní čtenářovo povědomí o třicetiletém diktátorském režimu v Dominikánské republice, o kterém toho - troufám si říct - český čtenář moc nevěděl. Pozoruhodná alegorie o bezvýznamném obtloustlém mladíkovi, v příběhu jehož rodiny se zrcadlí sedmdesát let neštěstí a fúkú, právem Diazovi vynesla Pulitzerovu cenu, pro mě však v knize zůstávají četná nevyvážená místa.

MlevaP
22. 2. 2013

Toto je nejlepší dílo, jaké jsem kdy četl....

(...) Okouzlující, šokující, geniální dílo o nás všech. Mládí, společnost, národ, rasa, lidské soužití. Chudoba, stres, víra, láska, naděje. Nejlepší kniha mého života a to se považuji za aktivního čtenáře špičkových děl románů světové literární prózy. Dílo, které nezestárne, skvost, který ozdobí vaši knihovnu navždy. Krátký, leč divu-plný román o stavu lidské společnosti a nekompromisní svědectví o jejím dalším nezvratném směřování. Doporučuji zakoupit, ta kniha prostě nemá chybu, navíc je krásně fyzicky "udělaná", dobrý překlad, mazel, i memento, oddych i "náboženství". Radost ji mít ve své knihovně. Četl jsem ji už před několika lety, ale těším se, jak se k ní zase vrátím.
Pohlédnu, vzpomenu příběh, zamyslím se...nic už není jako dřív ;)
(Kniha se bude líbit mladým studentům, i nám co mají(mládí) pomalu ale jistě nenávratně "za sebou" = mládí v pr...a do důchodu daleko. Zdar všem! pokud jste dočetli až sem! :)PM

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné