Kosmos
Není k dispozici / Not available
rok vydání – 2007

Za tento román z roku 1965 byl Witold Gombrowicz nominován na Nobelovu cenu za literaturu. Je příkladem autorova mistrovství a snese srovnání třeba s ikonickým Camusovým Cizincem. Hrdina románu utíká z domova do zakopanského letoviska, opouští známý svět ukotvený v kosmu souborem soudů a názorů na skutečnost a objevuje svět nový, zaplněný prapodivnými věcmi. Vytvořit z nich nový, logicky uspořádaný systém však může být nad jeho síly. Za tento román z roku 1965 byl Witold Gombrowicz nominován na Nobelovu cenu za literaturu. Je příkladem autorova mistrovství a snese srovnání třeba s ikonickým Camusovým Cizincem.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788072038206
ISBN 80--72-03-8-20--6
Počet stran 157
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 13cm x 20cm
Vydání 2007 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

kachna, praha nehodnoceno
1. 3. 2007

souhlas...

(...) souhlasim s predchozi rekaci, takhle spatne (vecne) anotace by se psat nemely. kdyz jsem si ji precetl, myslel jsem si, ze pujde o 'jineho' Gombrowicze, po precteni knihy jsem pochopil, ze jde o stejneho G. jako byl ten, co napsal Pornografii nebo Ferdydurke. vzdyt on by se bez mezilidske situace/kosmu ani neobesel. vyborna kniha.

Anonym nehodnoceno
28. 2. 2007

re:anotace...

(...) Aj to niekto cital? Lebo mladici boli dvaja a dom bol obyvany rodinou? Inak vyborna kniha s otvorenym koncom,plna naznakov.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné