Když mrtví mládnou
Není k dispozici / Not available

Když mrtví mládnou

rok vydání – 2005

Sci-fi román plný černého humoru o světě, kde se všechno zvrtlo tak, že čas běží obráceně. Následkem bizarního vědeckého experimentu totiž dojde na Zemi k převrácení času – mrtví vstávají z hrobů, mládnou a vracejí se do lůn, ve kterých umírají. Jednou z hlavních postav je „antipohřebák“ Hermes, který vyhledává tyto ožívající a prodává je živým. Jde o existenciálně laděný a chmurně zábavný román protkaný sarkastickými společensko-politickými komentáři.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788072037124
ISBN 80--72-03-7-12--9
Počet stran 248
Jazyk česky
Vazba brožovaná
Produkt kniha
Rozměry 11cm x 18cm
Vydání 2005 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

4 (1x)

Názory
čtenářů

Gormie, Hradec Králové
22. 2. 2006

Tak tohle je můj šálek sucma...

(...) Každý z nás si dokáže představit, jak by to vypadalo, kdyby se lidský život odehrával pozpátku, ale jen Dick dokáže takovou myšlenku dovést až do absurdních detailů. Román, ve kterém mrtví vstávají z hrobů a mládnou, až se nakonec 'odnarodí', patří k tomu nejčtivějšímu, co je od Dicka k dostání. To vše ve výborném překladu Boba Hýska.

misstake (micnovak@centrum.cz), nehodnoceno
3. 2. 2006

Když mrtví mládnou...

(...) Možná trochu atypický Dick. Protože obsahuje ještě víc filozofických a náboženských úvah než obvykle. Avšak obsahuje všechny potřebné ingredience, pro něž máme jeho tvorbu tak rádi. Je tady parapsychologie, roboti nerozeznatelní od lidí, jsou tady postavy antihrdinů, kteří nevědí, co se svým životem. Je tu pár logických chyb, pár nesmyslů, nelogicky jednající postavy, ale taky vcelku podařený doslov překladatele. Není to sice vrchol Dickovy tvorby, ale je to čtivé a pobaví nejen fandy Dicka.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné