Hrady okresu Česká Lípa

rok vydání – 2000
Doporučená cena je 398 Kč

Ojedinělé dílo české kastelologie. Autoři poprvé v úplnosti popsali, zaměřili a zdokumentovali na 50 hradních lokalit okresu Česká Lípa, který je na tyto památky středověkého fortifikačního stavitelství jedním z nejbohatších v České republice. U všech lokalit autoři uvádějí jejich přesnou polohu, písemné a archeologické prameny, plán lokality a soupis literatury. Kniha je doplněna řadou unikátních fotografií a dalšího obrazového materiálu, nechybějí ani rejstříky jmen, pod nimiž byly lokality uváděny v místopisné literatuře a na mapách.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788072032952
ISBN 80-7203-295-X
Počet stran 204
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 23cm x 29,5cm
Vydání 2000 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

Přemyssl, nehodnoceno
22. 3. 2007

Příkladná práce(!)...

(...) Tato práce je ukázkovým příkladem, jak by mělo vypadat profesionální castellologické dílo! Nedrží se úzkostně pouze stručného zažitého stavebně-historického popisu, ale excelentně slučuje poznatky castellologické s archeologickými a navíc je doplňuje souhrnem dat s odkazem na prameny. Každý objekt je doplněn přesně zaměřeným půdorysem. Takovýto přístup k dané tématice zlomově předkládá, jakým směrem by se měla tato vědecká disciplína ubírat. Pro mě je to jedna z nejlépe zpracovaných knih z okruhu tohoto bádání. Jediným záporem je nové zavádění názvů lokalit podle katastrální příslušnosti. To působí zmatečně i u všeobecně známých lokalit.

pradelad@quick.cz, Brno-Kocourkov nehodnoceno
19. 3. 2004

recenze...

(...) Výborná kniha, velmi dobře graficky zpracovaná, kvalitní foto a plánky. Jen bych přidal mapu objektů.Pěkný přírůstek do mé sbírky knih o hradech D.D.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné

Další knihy tvůrců titulu

Tento autor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.

Tento autor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.