Hitler II. díl

1936–1945: Nemesis

rok vydání – 2015
Doporučená cena je 248 Kč

Monumentální práce předního britského historika Iana Kershawa představuje dosud nejucelenější a nejrozsáhlejší životopis vůdce nacistického hnutí.

Druhý díl pojednává o přípravě a rozpoutání druhé světové války, dochází až k Hitlerovu konci. Detailně se přitom zaobírá vlivem Hitlerova okolí na jeho osobnost, analyzuje Hitlerovo duchovní ustrojení, jež ovlivňovalo i jeho zdravotní stav či úvahy o sebevraždě.
Knihu doplňuje řada dosud nepublikovaných fotografií.

Velikost souboru ePub je 10 MB. Velikost souboru PDF je 27 MB.

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025716113
Počet stran 1008
Jazyk česky
Produkt kniha
Vydání 2015 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

tety.j@centrum.cz, Plzeň nehodnoceno
15. 2. 2008

Jedinečné...

(...) Oba díly této pozoruhodné monografie, nejsou určeny revizionistům ani čtenářům literatury faktu, kteří hledají dobrodružno-romantické příběhy vojáků SS z východní fronty. Nedočtete se zde ani o skandálních odhaleních v souvislosti s Hitlerovou postavou. Pro všechny ostatní, kteří chtějí erudovaný a přitom originální výklad celé nacistické epochy, kteří se pokouší si znovu pokládat otázky, jak to jen bylo všechno možné, kteří ví, že Hitler nebyl ďáblem, nýbrž demagogem a kteří nejsou blázni, aby považovali Německo za Hitlerem svedený národ, je tato kniha neocenitelnou studnicí informací, námětů a myšlenek. Pro ty ostatní se stále vydává Irwing a Sven Hassel(bohužel). Nutno podotknout, že nakladatelství Argo se i svými ostatními pracemi s nacistickou tematikou vydalo mnohem lepší cestou než řada ostatních. Za to Argu dík především.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné