Ďábel v Bílém městě

aneb vraždy, kouzla a šílenství na výstavě, která změnila Ameriku

rok vydání – 2016
Doporučená cena je 398 Kč

Ďábel v Bílém městě, kritiky oceňovaný bestseler, je beletrizovaná literatura faktu o skutečném příběhu masového vraha H. H. Holmese, amerického Jacka Rozparovače, který roku 1893 v Chicagu za Světové kolumbovské výstavy zavraždil desítky, možná až stovky žen ve svém speciálně zkonstruovaném domě, obrovském bludišti plném mučíren, propadlišť, piteven a slepých uliček. Vrah, který měl ve svém doupěti dokonce i plynovou komoru, byl nakonec usvědčen a poslán na šibenici. V zamýšleném filmu o tomto případu by měl hlavní roli hrát Leonardo DiCaprio, jenž zakoupil na knihu filmová práva, a režii přislíbil Martin Scorsese.

Erik Larson (1954) je americký žurnalista a spisovatel literatury faktu. Přispívá do prestižních listů a časopisů, jako jsou Time Magazine, New York Times nebo The Wall Street Journal. Ďábel v bílém městě (2003) je jeho nejúspěšnější knihou. Mimo jiných ocenění za ni obdržel cenu Edgar za výjimečné dílo kriminálního žánru. Sám o sobě říká, že je nejen spisovatel, ale i badatel; veškeré rešerše a výzkumy historie si dělá sám a dává si záležet na tom, aby se jeho práce vždy co nejvíce držely historických poznatků.

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025720554
ISBN 978-80-2572-055-4
Počet stran 496
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 14,5cm x 21,5cm
Vydání 2016 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

4 (1x)

Názory
čtenářů

Ondřej Pražák
3. 7. 2017

Dokumentární příběh, který dokazuje, že tvůrčí činnost je vzrušující a impozantnější než ničení....

(...) Dokumentární příběh, který dokazuje, že tvůrčí činnost je vzrušující a impozantnější než ničení. Ďábel v Bílém městě je tím typem knihy, která podněcuje další zájem o dané téma. Po přečtení si proto nevystačíte s několika málo ilustracemi, které v knize předělují jednotlivé části, ale budete vyhledávat další dokumenty, které monumentální výstavu zvěčnily. Úchvatný popis Světové kolumbovské výstavy bohatě předčí i to, že prakticky vše okolo příběhu vraha Holmese je řečeno už v anotaci knihy.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné