Kevin Hearne na vás útočí s obry

w

Lidská království čelí v Hearneho fikčním světě nečekanému útoku obrů, kteří si razí krvavou cestu zemí. Ale než se k němu dopracoval… Takřka každý slavný spisovatel si prošel zpravidla dlouhým obdobím neúspěchů. Kevinu Hearnovi to trvalo téměř dvacet let…

Psát začal už při studiu pedagogiky a nepřestal ani po dlouhá léta vyučování na střední škole. Při jeho návštěvě Prahy nám nad půllitrem českého piva, které mu mimochodem velice chutnalo a bezesporu notně přispělo k tomu, že se mu v České republice opravdu líbilo, předestřel svou ideu, se kterou se tehdy pomalu připravoval splnit si svůj další sen – napsat epickou fantasy.

Právě s epickou fantasy se totiž pokoušel oslnit nakladatele ještě jako začínající spisovatel, aby se nakonec prosadil s humoristickou městskou fantasy s nesmrtelným druidem a jeho věrným psem se slabostí pro klobásy a francouzské pudlice. Až potom dostal příležitost napsat Útok obrů.

Lidská království čelí v Hearneho fikčním světě nečekanému útoku obrů, kteří si razí krvavou cestu zemí. Zanechávají za sebou pouze chmurné obrazy zkázy a nikdo si nemůže být jist svým životem, protože s tímto nepřítelem nelze vyjednávat, jeho cílem je zřejmě jen celkové vyhlazení původního obyvatelstva bez milosrdenství a zaváhání. Snahu naleznout obranu, jež se podle všeho skrývá pouze v magii, sledujeme netradičně prostřednictvím barda schopného vtělit se do různých protagonistů příběhu. A právě to je Hearneho vypravěčským trumfem, skutečně neotřelou formou, s níž před námi svůj příběh odvíjí.

Příznivci autorova ztřeštěného smyslu pro humor, se kterým pobláznil čtenáře v dobrodružstvích druida Attica, budou přinejmenším překvapeni a vyprávění skrze bardovy výstupy na pódiu snad zprvu zarazí i ostřílené čtenáře epické fantasy. Nicméně Hearneho poutavý styl je i v jeho nové knižní sérii stejně podmanivý a strhující.

Je znát, s jakou chutí a láskou se do pustil své vysněné epické fantasy. A záležet si dal i na knize samotné. Chybět nesmí mapa, kterou v českém vydání naleznete na předsádkách. Jak by také chybět mohla, nakreslil ji sám autor. V jednoduchých skicách od Yvonne Gilbertové se vám dostane i podoby hlavních postav příběhu, ovšem všechno ostatní je už na vaší představivosti a věřte, zbývá toho víc než dost.