Argo získalo pět nominací na Magnesii Literu

Letošní nominace na Magnesii Literu jsou Argu nakloněny více než příznivě. Mezi nominovanými tituly je totiž hned pět knih z Arga! Tři v Liteře za prózu a po jedné v kategoriích Litera za publicistiku a Litera za překladovou knihu.

Próze se v Argu minulý rok dařilo výtečně, o čemž svědčí to, že v nominacích je z našeho nakladatelství celá polovina ze šesti nominovaných titulů. Vyjmenujme si je podle data vydání. Už na jaře jsme vydali povídkovou knihu Elvis ze Záluží rozhlasovému kulturnímu publicistovi Jiřímu Kamenovi.

Další nominaci dostala spisovatelka, překladatelka a rozhlasová publicistka Pavla Horáková za svůj kritikou velmi oceňovaný román Teorie podivnosti. Pro zajímavost můžeme uvést, že oba nominovaní se velmi dobře znají – vůbec poprvé se pod hlavičkou Arga objevili společně jako autoři výpravné publikace Přišel befel od císaře pána. Tu připravili na základě rozhlasového pořadu Polní pošta.

Třetí nominovanou prózu je román Terezy Semotamové Ve skříni, ve které se její hrdinka po návratu ze zahraničí rozhodne během náhlé krize nastěhovat do skříně.

Na Literu za publicistiku je nominován reportér České televize a nyní také bestsellerista Jakub Szantó. Jeho reportáže nejen z Blízkého východu nazvané Za oponou války veřejnost zaujaly bezprostředně po vydání.

Literu za překlad má šanci získat Jarka Vrbová za překlad z norštiny. Porotu zaujala Kniha o moři aneb Umění lovit ve čtyřech ročních obdobích na otevřeném moři z gumového člunu žraloka grónského od norského historika a spisovatele Mortena A. Strøksnese.

Teď už nezbývá než doufat, že proměníme co nejvíce nominací. Držte nám palce.

Přehled nominací a možnost hlasovat v Ceně čtenářů najdete ZDE:.